Ceny miedzi w dół z powodu niepewnych prognoz dla globalnej gospodarki

13 sierpnia 2020, 11:52
earth-1149733_1280
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają z powodu niepewnych prognoz dla globalnej gospodarki. Metal w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniany niżej o 0,5 proc. - po 6.405,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,65 proc. do 2,8930 USD za funt. 

Analitycy zwracają uwagę na niepewne perspektywy dla światowej gospodarki, a na rynkach nie słabną obawy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. 

Krajem najbardziej dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa są Stany Zjednoczone, zarówno jeśli chodzi o liczbę zakażeń, jak i wskaźnik przypadków śmiertelnych. 

Bankierzy z Fed oceniają, że brak postępów w konrolowaniu pandemii w USA hamuje ożywienie gospodarcze tego kraju. 

Tymczasem Meksyk jest trzecim krajem na świecie, po USA i Brazylii, pod względem liczby zgonów wywołanych koronawirusem.

Z kolei w Niemczech w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od początku maja. 

Nowa Zelandia zaś, uważana za kraj, który odnósł sukces w zwalczeniu epidemii koronawirusa, znów zmaga się z nowymi przypadkami zachorowań na COVID-19.

Uwaga inwestorów kieruje się też na napięte relacje dwustronne USA-Chiny. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie przedstawicieli handlowych obu krajów. 

W poniedziałek Chiny podały, że nałożą sankcje na 11 amerykańskich urzędników w odwecie za podobne działania podjęte przez administrację prezydenta Donalda Trumpa wobec przedstawicieli Chin. Wcześniej Stany Zjednoczone oświadczyły, że nakładają sankcje na 11 chińskich urzędników i ich sojuszników w Hongkongu. 

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 46 USD, czyli 0,7 proc., do 6.432,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24