Jarosław Wróbel p.o. prezesa PGNiG

28 października 2020, 16:21
Jaroslaw Wrobel
Fot. PGNiG
Energetyka24
Energetyka24

Wiceprezes PGNiG Jarosław Wróbel został w środę powołany przez Radę Nadzorczą spółki na pełniącego obowiązki prezesa - podało PGNiG. Wróbel będzie pełnił obowiązki do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Poprzedni prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 22 października. Kwieciński był prezesem od 10 stycznia 2020 r. Jak podała spółka, przyczyną rezygnacji były "sprawy osobiste".

Wróbel został powołany do zarządu PGNiG razem z Kwiecińskim, 10 stycznia 2020 r. Wcześniej pełnił funkcję prezesa spółki Orlen Południe. Jeszcze wcześniej był wiceprezesem, a potem prezesem Polskiej Spółki Gazownictwa - należącego do Grupy Kapitałowej PGNiG operatora sieci dystrybucyjnej gazu.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
ww
piątek, 30 października 2020, 18:49

To jeden z sprawniejszych prezesów , w Orlen południe dostał temat bipaliwa i zrobił to sprawnie np. biodisel z Trzebini.

rob ercik
czwartek, 29 października 2020, 05:54

W Polsce PGNiG nie jest największym importerem i dostawcą, ponieważ jest Jedynym dostawca i importerem gazu. Plkmmm

spec
czwartek, 5 listopada 2020, 08:56

Rob ercik - nie wiesz, to się nie wypowiadaj. Są niemieckie spółki, które mają niezależny import gazu. Jednak z nich ma nawet swój gazociąg przez granicę polsko-niemiecką.

Tweets Energetyka24