ISIS bez ropy pozostanie żywotną organizacją (wideo)

23 listopada 2015, 07:00

W rozmowie z Energetyka24.com Witold Jurasz, Prezes Zarządu Ośrodka Analiz Strategicznych, stwierdza, że bombardowania infrastruktury naftowej, z której tzw. Państwo Islamskie czerpie zyski, może nie wystarczyć do zniszczenia wspomnianej organizacji terrorystycznej. 

- Bombardowania infrastruktury służącej dystrybucji ropy naftowej z pewnością osłabią Państwo Islamskie - twierdzi Jurasz.

- Myślę jednak, że jest ogromna różnica, niedoceniana do tej pory, pomiędzy Państwem Islamskim a Al-Kaidą. Al-Kaida jest jednak ruchem politycznym, a więc działającym w obrębie mimo wszystko jakiejś racjonalności. Państwo Islamskie jak wiele wskazuje na to, jest sektą, ruchem stricte religijnym, całkowicie sfanatyzowanym, chciałoby się powiedzieć „średniowiecznym” w swoim charakterze. Nie do końca jestem przekonany czy takie racjonalne myślenie, że jak będą mieć mniej pieniędzy to pójdą na jakieś ustępstwa, będzie skuteczne – stwierdza  Prezes Zarządu Ośrodka Analiz Strategicznych.

Zobacz także: Kto kupuje ropę z Państwa Islamskiego? "Wśród klientów kraje z UE"

 

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
dzialka58
poniedziałek, 23 listopada 2015, 17:50

A w http://www.nowakonfederacja.pl/zarzadzanie-barbarzynstwem/ autorka pisze coś odwrotnego, że PI to naprawdę państwo. Kto rozstrzygnie?

chorąży
poniedziałek, 23 listopada 2015, 14:02

Kto dziś cenzuruje ?? Komentarze nie są publikowane ..

Tweets Energetyka24