Intratny kontrakt PGNiG z ArcelorMittal

8 lutego 2017, 12:15
Fot. Energetyka24
Energetyka24
Energetyka24

Trzyletnia umowa z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata może osiągnąć wartość ok. 1,4 mld zł. Wolumen dostaw do 2023 roku może wynieść ok. 1,6 mld m³ gazu.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało długoterminową umowę na dostawy gazu dla grupy ArcelorMittal w Polsce – największego producenta stali w naszym kraju. Kontrakt obowiązuje od 1 stycznia 2017 r. do 1 stycznia 2020 r. z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 roku. Wolumen dostaw w całym tym okresie może wynieść łącznie ok. 1,6 mld m³, a wartość umowy osiągnąć ok. 1,4 mld zł. Umowa umożliwia ArcelorMittal Poland elastyczne zakupy gazu na zasadach rynkowych w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi.

– PGNiG oferuje nowoczesne, europejskie warunki zakupu gazu. Jako firma z największym doświadczeniem na rynku gazu ziemnego w Polsce doskonale znamy potrzeby naszych klientów i aktywnie pracujemy nad tworzeniem dla każdego z nich najlepszych indywidualnych rozwiązań – powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. handlowych. – Cieszy nas, że będziemy sprzedawać gaz tak istotnemu i wymagającemu odbiorcy z branży przemysłowej w Polsce, jakim jest ArcelorMittal. Spodziewamy się dalszego rozszerzenia współpracy – dodał. 

– Podpisanie tej umowy zapewni nam konkurencyjne warunki na dostawy gazu na najbliższe lata. Traktujemy to również jako istotny element rozszerzenia współpracy pomiędzy naszymi firmami w zakresie realizacji projektów korzystnych dla obydwu stron – powiedział Geert Verbeeck, dyrektor generalny i wiceprezes Zarządu ArcelorMittal Poland. 

Kontrakty indywidualne w ramach umowy ramowej podpisane przez ArcelorMittal Poland i ArcelorMittal Warszawa umożliwiają realizację dodatkowych wolumenów dostaw gazu w przyszłości.

Zobacz także: PGNiG strategicznym magazynem gazu w Polsce

Zobacz także: Spotkanie Szydło-Merkel: ,,nie" dla Nord Stream 2, ,,tak" dla obronności

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24