Igor Sieczin będzie szefem Rosnieftu przez kolejne 5 lat

22 maja 2020, 11:32
igor sechin wiki
Fot. Wikimedia
Energetyka24
Energetyka24

Zarząd firmy Rosnieft na czwartkowym spotkaniu postanowił mianować Igora Sieczina na szefa firmy na kolejne pięć lat - podała spółka.

"Powołanie Igora Iwanowicza Sieczina na stanowisko jedynego organu wykonawczego Rosnieft PJSC na okres 5 (pięciu) lat od 24 maja 2020 r." - czytamy w raporcie.

Zgodnie ze statutem Rosnieftu uprawnienia wyłącznego organu wykonawczego sprawuje dyrektor naczelny spółki, powoływany przez zarząd na okres pięciu lat.

W środę rosyjski rząd zatwierdził dyrektywy dotyczące mianowania Sieczina na szefa Rosnieftu na kolejną kadencję.

Sieczin kierował firmą w maju 2012 r. Początkowo jego umowa była ważna przez trzy lata - do maja 2015 r. W czerwcu 2014 r. Akcjonariusze Rosnieftu przedłużyli kadencję szefa spółki z trzech do pięciu lat i wprowadzili odpowiednie zmiany w statucie. W maju 2015 r. Uprawnienia Sieczina zostały przedłużone na okres pięciu lat. 

Igor Sieczin jest jednym z najpotężniejszych ludzi w Rosji oraz bliskim i wieloletnim przyjacielem Władimira Putina.  

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
FR technologiczne imperium
piątek, 22 maja 2020, 15:46

Po tym jego genialnym planie z wojną cenową, dają mu prezesurę na następne 5 lat? Przecież to jest sabotażysta.

Szach mat w jednym ruchu
piątek, 22 maja 2020, 15:18

Genialny strateg. Tak on jest mózgiem i głównym animatorem kryzysu na rynku węglowodorów. I do tego blisko cara. Idealnie wpasowuje się w rosyjską rzeczywistość ! Ura ura !

Po trzecie sankcje
sobota, 23 maja 2020, 20:56

Wszyscy podniecamy się upadkiem FR. Ale jest też druga strona medalu. FED zaczął skupować nowe klasy aktywów za świeżo wydrukowane pieniądze. M.in. dlatego sektor łupkowy ma cały czas finansowanie swoich potrzeb. Każdy kto ma pojęcie o finansach spogląda na to jak na przekroczenie pewnego Rubikonu, które będzie miało długofalowe konsekwencje.

Tweets Energetyka24