Hillary Clinton: mam nadzieję, że Europa uniezależni się energetycznie od Rosji

27 października 2021, 17:18
hillary-clinton-ps
Fot. Flickr
Energetyka24
Energetyka24

To oczywiste, że Rosja agresywnie próbuje zakłócić rządy demokratyczne, ale jednocześnie wiele krajów w Europie musi utrzymywać z nią relacje; mam nadzieję, że uniezależnią się one energetycznie od Rosji - powiedziała w środę była sekretarz stanu USA Hillary Clinton na kongresie Impact'21 w Poznaniu.

"Państwa europejskie powinny bronić swojej niezależności i demokracji, które mogą być podważane przez przekupywanie polityków czy cyberataki (...), Rosja wykorzystuje zasoby energetyczne do stosowania przymusu jak np. na Ukrainie czy na południu Europy" - oceniła Clinton.

"Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza (prezydent Rosji) Władimir Putin, który nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji i uniemożliwienia krajom Europy Wschodniej zbliżenia się do reszty Europy i USA" - podkreśliła była kandydatka na urząd prezydenta USA.

Dwudniowy kongres Impact’21 na Międzynarodowych Targach Poznańskich poświęcony jest transformacji energetycznej, rozwojowi technologii cyfrowych, zrównoważonemu biznesowi, a także zdrowiu i wzmacnianiu pozycji kobiet w życiu publicznym. W dyskusjach, spotkaniach i debatach weźmie udział łącznie ok. 400 gości z Polski i zagranicy.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
mirc
piątek, 29 października 2021, 14:33

"Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza (prezydent Rosji) Władimir Putin, który nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji i uniemożliwienia krajom Europy Wschodniej zbliżenia się do reszty Europy i USA" - podkreśliła była kandydatka na urząd prezydenta USA, hahahahahahahahahahahahaha...........

Buczacza
czwartek, 28 października 2021, 15:43

Bardzo się cieszę. To naprawdę mile. A to będzie dobry dzień. Jeszcze bardziej się cieszę że ty się cieszysz. Tak wiem mea culpa. Faktycznie zapomniałem o tobie. .. Wybacz... Kosmetyczne zmiany w temacie nicku. No i 5 tydni przerwy. Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę nick. Mój ty ekspercie od eksportu Polski i palet. Też jeszcze jedna zmiana. Język i składnia. Było szkolenie? Czy może "wymienię ciebie na nowszy model". Kto to wie w końcu ludzi u was mnogo..

Pavel
czwartek, 28 października 2021, 14:09

A jak Europa wygrzewa się zimą bez rosyjskiego gazu? Jutro Europa wyłączy kran z Rosji. Więc co się stanie w domach Europy?

Xd
czwartek, 28 października 2021, 08:05

Biedaczyna nie może się pozbierać a już były gazety wydrukowane że jest prezydentem pytanie kto zasponsorował jej ten wykład i co w zamian za wsparcie jej fundacji chce otrzymać

rob ercik
środa, 27 października 2021, 21:13

Tik tak, pani Clinton, jeszcze więcej taniego LNG, porty w Europie wykorzystane w 30% ... i Gazprom by by

Tweets Energetyka24