Górnicy zapowiadają strajk. Straty mogą sięgnąć dzięsiątek milionów złotych

14 grudnia 2016, 12:18
Fot. Pixabay

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, strajk załóg kopalń, które mają zostać zlikwidowane, może wymknąć się spod kontroli. Pracę mają wstrzymać zakłady Krupiński i Makoszowy. Według szacunków, straty mogą być ogromne- jedna doba przestoju to koszt rzędu nawet 2 mln złotych.

Według informacji DGP, przed strajkiem podziemnym, górnicy planują udać się pod biura polityków PiS. Planowane są też marsze na Śląsku i w Warszawie oraz głodówka. Jak zapowiadają pracownicy likwidowanych kopalń, wszystko ma mieć miejsce jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Związkowcy otwarcie mówią, że to ,,żółta kartka dla rządu”, który- w ramach zatwierdzonego przez Brukselę planu naprawczego dla górnictwa- ma w roku 2017 zamknąć w całości lub w części sześć kopalń.

 

Górnicy twierdzą, że spółki węglowe notują zysk rzędu 17,69 zł na każdej tonie węgla. Dlatego też nie zgadzają się na likwidację zakładów. NSZZ ,,Solidarność” chce również upublicznienia przez resort energii dokumentu notyfikacyjnego plan pomocowy dla sektora.

 

Zobacz także: ME: KHW oraz PGG powinny zostać połączone

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Mietek
czwartek, 15 grudnia 2016, 00:00

Koniec z burdami górników w Warszawie. Ludzie tu też ciężko pracują, tracą pracę i jakoś nikt nie robi burd i nie pali opon. Powinni odpowiadać karnie i cywilnie za ewentualne zniszczenia. Koniec panowie górnicy.

Wałbrzych już też bez kopalń .Ponoć cienkie pokłady !! Oszuści
środa, 14 grudnia 2016, 23:16

Górnicy WALCZYĆ O SWOJE I NASZE !!!! Nie UE !! Żadnego zamykania kopalń !! Żadnych !!! Ani jednej !! Ręce precz Od Polski i Naszego węgla !! Proponuje by Katar zrezygnowała ze swojego gazu a Arabia Saudyjska ze swojej ropy .Won komuchy i okupanci z EU .Polsko walcz !! Czy to jest ta "dobra zmiana" pani Szydło ??

Marek1
środa, 14 grudnia 2016, 21:54

No i będzie jak zwykle - rozwydrzeni górnicy przyjada do W-wy i kolejny bezjajeczny rząd ponownie opodatkuje wszystkich pracujacych w Polsce, by sponsorować górników.

Tweets Energetyka24