Reklama

Elektroenergetyka

Tauron szuka przemysłowych innowatorów

Fot. www.tauron.pl
Fot. www.tauron.pl

Zastosowanie Internetu rzeczy w Smart City i Przemyśle 4.0 oraz rozwijanie inteligentnej energetyki domowej to obszary w których Tauron poszukuje chętnych do współpracy startupów w uruchomionym dziś Programie KPT ScaleUp. 

Tauron po raz kolejny sięga po narzędzie jakim jest ScaleUp. Wyniki programu Pilot Maker pokazały, że jest to efektywny sposób na znajdowanie biznesowych, szybko wdrażalnych rozwiązań. Tym razem w centrum zainteresowania TAURONA znajdzie się obszar smart city, smart home, industry 4.0 oraz inteligentnych sieci dystrybucyjnych. 

- W KPT ScaleUP szukamy między innymi startupów posiadających perspektywiczne rozwiązania dotyczące zastosowania technologii Internetu rzeczy dla domu, czy też zarządzania wieloma komponentami infrastruktury miejskiej, energetycznej, ciepłowniczej. W kolejnym naborze skupimy się również na tematyce związanej z digitalizacji obsługi klienta – mówi Paweł Poneta, zastępca dyrektora ds. badań i innowacji TAURON Polska Energia. 

Tauron był już głównym partnerem programu mającego łączyć korporacje ze startupami w obszarze szeroko pojętych nowych technologii. Efektem rozpoczętego pod koniec 2016 r. programu Pilot Maker jest m.in nawiązanie dwustronnej współpracy i testowanie rozwiązań przygotowanych przez startupy w znacznie większej skali. 

Statystyki i raporty mówią jasno: Przemysł 4.0 w Polsce wymaga intensywnego wsparcia. Opracowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu dokument „Szanse i wyzwania polskiego Przemysłu 4.0” dowodzi, że w polskich firmach średnio na 10 tys. pracowników przypadają zaledwie 22 roboty, podczas gdy średnia światowa robotyzacji wynosi 74 roboty na 10 tys. pracowników.

Akcelerator KPT ScaleUP już po raz trzeci stwarza możliwość kooperacji między dużymi firmami i rozpoczynającymi działalność start-upami.   

- Wspólnym mianownikiem jest obszar zainteresowań, czyli Przemysł 4.0 i wszystko, co się z nim wiąże, czyli automatyzacja, integracja, czy przemysłowy internet rzeczy – wyjaśnia Bartosz Józefowski, kierownik programu akceleracyjnego KPT ScaleUP. - Podstawowa zasada naszego akceleratora jest prosta: doświadczone firmy i starannie wybrani eksperci angażują się w rozwijanie wartościowych pomysłów start-upów. Finalnym etapem tego procesu ma być produkt gotowy do wdrożenia w polskich zakładach – podsumowuje Bartosz Józefowski.

Program można śledzić na oficjalnym fan page’u KPT ScaleUP na Facebooku. Tam też ukazywać się będą informacje dotyczące kolejnych naborów do programu. Najbliższy z nich planowany jest jesienią bieżącego roku.

Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie w rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. 

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. (Tauron)

Reklama

Komentarze

    Reklama