Gdańsk: usunięto awarię sieci ciepłowniczej

11 stycznia 2021, 11:16
gdansk-3625496_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

W niedzielę późnym wieczorem usunięto awarię sieci ciepłowniczej, którą odczuli mieszkańcy kilku dzielnic Gdańska i Dolnego Sopotu. Dostawy ciepła do mieszkań mają zostać przywrócone w nocy.

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w sobotę rano na Placu Komorowskiego w Gdańsku Wrzeszczu. Odcięte od dostawy ciepłej wody i ogrzewania zostały budynki w kilku gdańskich dzielnicach i w Dolnym Sopocie. Przez dwa dni specjaliści z Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej pracowali przy usuwaniu usterki.

W niedzielę zimne kaloryfery mieli mieszkańcy 120 budynków z kilkunastu ulic Wrzeszcza Dolnego i Zaspy. Późnym wieczorem przedstawiciele GPEC ogłosili koniec awarii.

Reklama

Reklama

"Po zakończonych pracach technicznych w okolicach Placu Komorowskiego eksperci GPEC rozpoczęli nawadnianie sieci ciepłowniczej po usunięciu usterki. To przygotowanie do ponownego uruchomienia magistrali po awarii" - poinformowała PAP w niedzielę wieczorem Jadwiga Grabowska z Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Jak dodała, ogrzewanie i ciepła woda powrócą do mieszkańców Dolnego Wrzeszcza i Zaspy w godzinach nocnych, natomiast na Żabiance i w Dolnym Sopocie powinny ustąpić zakłócenia w dostawach ciepła. "Pierwsi mieszkańcy powinni poczuć ciepło już około północy, ostatni odczują je w godzinach rannych" - przekazała.

Podkreśliła jednak, że zakłócenia związane z ponownym uruchomieniem systemu mogą występować jeszcze w poniedziałek rano. "Mieszkańców, u których się one pojawią, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: 58 52 43 580" - powiedziała Grabowska.

Poinformowała również, że wypożyczalnia grzejników elektrycznych i farelek, która dotąd mieściła się na Pl. Komorowskiego została przeniesiona do siedziby GPEC przy ul. Białej 1b. Można tam wypożyczyć lub zwrócić grzejniki.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24