Gazociąg Polska-Litwa narzędziem nacisku na KE

12 czerwca 2015, 11:05

Polska wykorzystuje projekt połączenia gazowego z Litwą do wywierania nacisku na Komisję Europejską w celu uzyskania większego dofinansowania na inne przedsięwzięcia – powiedział premier Algirdas Butketvičius po spotkaniu z Ewą Kopacz w Brukseli.

"Wywnioskowałem z rozmowy, że strona polska chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Tymczasem uważam, że nie powinno się wykorzystywać realizacji połączenia gazowego Polska–Litwa do wywierania politycznej presji na Komisję Europejską w celu uzyskania dodatkowej ilości pieniędzy na inny duży projekt, który będzie realizowany razem z Czechami. Myślę, że cała ta dyskusja jest obecnie prowadzona właśnie w tym celu” – powiedział Algirdas Butketvičius w wywiadzie dla największej litewskiej agencji prasowej Baltic News Service.

Przypomnijmy, że w kwietniu bieżącego roku premierzy trzech państwa bałtyckich zwrócili do Ewy Kopacz oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej z apelem o doprowadzenie do możliwie najszybszego rozwiązania kwestii finansowania połączenia gazowego Polska–Litwa.  W październiku 2014 projekt otrzymał od KE status priorytetowego. Jego długość będzie wynosiła 534 km, a roczna przepustowość około 2,3 mld m3.

(JK)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Hex
piątek, 12 czerwca 2015, 17:32

litewskie skarży.py.ty^^ 3 raz piszę, może jakiś bot moderuje dlatego kropkuje... lel, komunikat "Błędnie przepisany kod obrazka" i w tym samym czasie "Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację." 0.0

Hex
piątek, 12 czerwca 2015, 17:30

litewskie skarży.py.ty^^ 3 raz piszę, może jakiś bot moderuje dlatego kropkuje...

Hex
piątek, 12 czerwca 2015, 13:22

litewskie skarżypyty^^

Tweets Energetyka24