Von der Leyen: Komisja Europejska przyjęła Europejski Zielony Ład

11 grudnia 2019, 13:44
48298975382_6ffbf101b7_h
Fot.: Flickr.com
Energetyka24
Energetyka24

Komisja Europejska przyjęła w środę rano Europejski Zielony Ład -- poinformowała na briefingu szefowa KE Ursula von der Leyen. To projekt unijnej strategii, która ma doprowadzić Unię Europejską do neutralności klimatycznej w 2050 roku.

Szczegóły strategii von der Leyen ma przedstawić jeszcze w środę w Parlamencie Europejskim.

"To wyjątkowy dzień. Dziś rano kolegium komisarzy zaakceptowało Europejski Zielony Ład. To z jednej strony nasza wizja kontynentu neutralnego klimatycznie w 2050 r., z drugiej strony mapa drogowa do tego celu" - powiedziała.

Jak dodała, osiągnięcie tego celu będzie wymagało transformacji energetycznej w UE, co wiąże się z kosztami.

"Musimy być pewni, że nikt nie zostanie z tyłu. Innymi słowy, ta transformacja albo będzie działać dla wszystkich i będzie sprawiedliwa, albo nie będzie działać w ogóle. Dlatego kluczową częścią Europejskiego Zielonego Ładu będzie Mechanizm Sprawiedliwej Transformacji. Mamy ambicję, aby zmobilizować 100 mld euro dla najbardziej wrażliwych regionów i sektorów" - powiedziała przewodnicząca KE.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Niuniu
środa, 11 grudnia 2019, 16:19

Czyli będzie kasa ale jednocześnie musimy pożegnać się z węglem i elektrowniami węglowymi. I to zapewne dużo szybciej niż marzy się naszym górnikom.

Tweets Energetyka24