Pence: jesteśmy wdzięczni za odważne przeciwstawienie się projektowi Nord Stream 2

September 2, 2019, 13:02
dwnld1887059575
Fot. www.prezydent.pl

Prezydent Trump i ja jesteśmy naprawdę wdzięczni za wasze odważne przeciwstawienie się projektowi Nord Stream 2 - powiedział w poniedziałek wiceprezydent USA Mike Pence po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiceprezydent USA Mike Pence po rozmowach polskiej i amerykańskiej delegacji pochwalił stanowisko Polski w sprawie projektu Nord Stream 2. Zaznaczył również, że Stany Zjednoczone "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" przez Polskę propozycji podatku od usług cyfrowych, "które utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami".

"Wiemy jednak, że mamy jeszcze sporo do zrobienia. Pomimo wielu lat negocjacji rosyjskie wojska ciągle okupują nielegalnie duże połacie Gruzji i Ukrainy. Moskwa - taka jest prawda - stara się podzielić nasz sojusz, wykorzystując do tego zasoby ropy naftowej i gazu" - zaznaczył Mike Pence.

Pence podkreślił, że od października zeszłego roku Polska podpisała trzy umowy z amerykańskimi przedsiębiorstwami, które pozwolą zaimportować ponad 7 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie.  

"Nadal będziemy współpracować nad rozwijaniem innych źródeł energii w tym energii jądrowej. Prezydent Trump i ja jesteśmy naprawdę wdzięczni za wasze odważne przeciwstawienie się (...)projektowi Nord Stream 2" - podkreślił wiceprezydent Pence.(PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
acton
Wednesday, September 4, 2019, 12:10

Zabawne, ale większość komentujących spodziewa sie, że USA wynagrodzi nas finansowo za to, że bronimy swoich NARODOWYCH interesów. Analitycy zapomnieli czym był Ribbentrop-Molotov Pact?

Szach mat w jednym ruchu.
Wednesday, September 11, 2019, 09:39

Tytułem wstępu.Mój drogi w Polsce w przeciwieństwie do Rosji nikt nie zapomniał o pakcie Ribbentrop Mołotow!! Po drugie jakie gratyfikacje finansowe? Gramy o swoje i tyle przypadkiem mamy wspólne cele z amerykanami!!

Suzuki
Wednesday, September 4, 2019, 07:36

Każdy kto podważa przyjaźń Polski i USA sprzyja swym działaniem Rosji .Ludzie zrozumcie wreszcie przez ten Nord Stream 2 Rosja buduje swoją potęgę militarną . Czy chcecie III wojny światowej albo conajmniej szantażowania przez tych pseudodemokratów ? Tylko USA jest gwarantem pokoju przynajmniej w tej części Europy . God bless America and Poland .

anda
Friday, September 6, 2019, 01:17

Jakoś nie mogę zrozumieć. Ktoś kto nas już sprzedał to i sprzeda jak się tylko nadarzy okazja. USA chcąc się przeciwstawić Chinom muszą się dogadać z Rosją a czyim kosztem? to się sam domyśl. Mogliśmy być hubem gazowym na całą Europę to broniliśmy czyich interesów na pewno nie swoich.

Szach mat w jednym ruchu.
Monday, September 9, 2019, 01:13

Tak jak zawsze nie rozumiesz podstawowych rzeczy.Tradycyjnie pozwól ,że udzielę Ci kilku wskazówek.Hub to nie miejsce gdzie jest gaz od jednego dostawcy( w twoim przypadku tylko od gazpromu) tylko hub to miejsce gdzie jest dostarczony gaz z wielu kierunków i dostawców!! To jest hub!!

Niuniu
Tuesday, September 3, 2019, 17:53

A może zamiast "wdzięczności" USA zaoferuje Nam coś bardziej konkretnego. Do brudnej roboty nadajemy się idealnie a przyjemności to już gdzie indziej?

Kiks
Tuesday, September 3, 2019, 14:52

Konkrety. W czym wyrazi się ta wdzięczność.

andys
Tuesday, September 3, 2019, 11:23

Czyli dziekuje za pomoc w zwalczaniu konkurencji (w swiecie wolnego handlu) oraz sprzeciwianiu sie realizacji projektu, który zdaniem znacznej częsci biznesu z UE jesy korzystny dla UE.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24