Krzysztof Jackowski nowym wiceprezesem Gaz-Systemu

2 stycznia 2019, 10:43
gaz system
Fot.: Gaz-System
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System powołało Krzysztofa Jackowskiego do zarządu spółki - poinformował w środę Gaz-System. Dodano, że funkcję zaczął pełnić od 1 stycznia 2019 r.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. podjęło decyzję o powołaniu Krzysztofa Jackowskiego do zarządu spółki. Funkcję tę pełni od 1 stycznia 2019 r." - poinformowała w środowym komunikacie spółka.

W komunikacie napisano, że Jackowski do grudnia 2018 r. był dyrektorem biura obsługi pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, a od lipca 2017 r. członkiem rady nadzorczej Gaz-System.

Odpowiadał za nadzór właścicielski nad spółkami PSE S.A., Gaz-System S.A. i PERN S.A., w tym nad strategicznymi inwestycjami tych spółek. Opracowywał akty prawne dotyczące sektora energetycznego oraz odpowiadał za obszar współpracy międzynarodowej.

Pracował w kancelariach prawniczych, kierował wydziałem legislacji i ochrony złóż w departamencie nadzoru geologicznego Ministerstwa Środowiska. Sprawował również funkcję członka rady nadzorczej Naftoserwis sp. z o.o.

Jackowski jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kurs prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego UW. Posiada uprawnienia adwokackie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu energetyki.

Jak podała spółka, razem z Jackowskim zarząd spółki będzie pełnił swoje funkcje w trzyosobowym składzie.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. to strategiczna firma dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kluczowym zadaniem spółki jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju, w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
rob ercik
czwartek, 3 stycznia 2019, 14:33

Gaz System est MONOPLISTA, nawet w znienawidzonej Rosji istnieje konkurecja na rynku

Reklama
Tweets Energetyka24