Gaz-System: powstały pierwsze rury na potrzeby podmorskiej części BalticPipe

18 maja 2020, 14:01
pipeline-1396613_1280
Fot. Pexels
Energetyka24
Energetyka24

Powstały już pierwsze rury na potrzeby podmorskiej części rurociągu BalticPipe, są one produkowane w niemieckiej fabryce Europipe - informuje na Twitterze spółka Gaz-System.

"Pierwsze rury na potrzeby części podmorskiej BalticPipe już powstały. Ich produkcja rozpoczęła się niedawno i trwa w zakładzie Europipe w Niemczech. Rury są formowane z przygotowanych wcześniej blach. Wytop stali i produkcja z niej blach cały czas trwa natomiast w zakładach we Francji i w Niemczech" - informuje Gaz-System.

Na początku maja br. ogłoszono, że włoski koncern Saipem został wybrany przez operatora przesyłowego gazu Gaz-System na wykonawcę podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe, między Polską a Danią. Kontrakt opiewa na 280 mln euro. Pierwsze prace przy budowie mają ruszyć od połowy tego roku.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Gazociąg będzie mógł przesyłać 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. z Polski do Danii.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Marek1
wtorek, 19 maja 2020, 01:58

Oby tylko nagle Duńczycy nam nie wycięli brzydkiego numeru - od pocz. maja trwa w duńskim parlamencie "spontaniczna" akcja lobbingowa kilku org. ekologicznych, które chcą zebrać do września br. 50 tys podpisów obywateli, by zażądać od posłów wstrzymania budowy BP.

fifi
poniedziałek, 18 maja 2020, 16:08

No i fajnie.Dręczy mnie tylko pytanie dlaczego Niemcy którzy mają do norweskich złóż bliżej ,robią to co robią. "Gospodarka glupcze !: :)?

Tweets Energetyka24