Gala Stypendialna X edycji programu edukacyjnego PGNiG TERMIKA „Zagrzewamy do nauki” – już za nami!

4 kwietnia 2019, 14:57
gala zagrzewamy do nauki 2
Fot. PGNiG Termika
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Wydarzenie odbyło się w 3 kwietnia 2019 roku, w siedzibie Ministerstwa Energii w Warszawie.

Patrząc na entuzjazm młodzieży i zaangażowanie opiekunów, zawodowi energetyka wróżę dobrą przyszłość – powiedział Wiceminister Energii Tadeusz Skobel podczas Gali Stypendialnej programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”. 

Celem prowadzonego, od dziesięciu lat, programu edukacyjnego PGNiG TERMIKA „Zagrzewamy do nauki” jest promocja korzyści wynikających z edukacji technicznej i rozwoju zawodowego w branży energetycznej, a także szkolenie przyszłej kadry technicznej i rozwijanie umiejętności i kompetencji ważnych z punktu widzenia pracy w zawodzie energetyka. 

- Cieszy konsekwencja, z jaką PGNiG TERMIKA traktuje ten program edukacyjny, zarówno z punktu widzenia rozwoju zawodowego młodzieży, jak i potrzeb polskiej energetyki. Musimy zapewnić ciągłość pokoleniową wśród pracowników tej branży równocześnie proponując uczniom atrakcyjne, ambitne zajęcie dające pewność zatrudnienia – powiedział Wiceminister Energii Tadeusz Skobel komentując fakt, że w ciągu dekady zatrudnienie znalazło 49 absolwentów programu, a 21 z nich to stypendyści. Działania programu edukacyjnego, tj. warsztaty techniczne, warsztaty umiejętności miękkich, praktyki zawodowe, program stypendialny, wycieczki do zakładów firmy objęły 1200 uczniów szkół partnerskich PGNiG TERMIKA. 

- Nasze doświadczenia pokazują, że ścisła współpraca szkół z pracodawcami zapewnia uczniom szkoły dostęp do specjalistycznej wiedzy. Wydaje się, że to jest klucz wyboru dobrej szkoły i szansa na pozyskanie pracy po zakończeniu edukacji. Gratulując stypendystom, chciałbym podziękować Wszystkim, którzy są zaangażowani w realizację tego programu -  podkreślił w swoim wystąpieniu Prezes PGNIG TERMIKA Jarosław Głowacki. 

Realizując program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” PGNiG TERMIKA współpracuje, na mocy zawartych umów partnerskich, z czterema szkołami technicznymi z Warszawy, Radomia i Siedlec. Uczniowie klas patronackich uczestniczą w warsztatach technicznych, warsztatach miękkich  oraz dedykowanych praktykach zawodowych. Od pierwszych lat edukacji w technikum poznają zakłady firmy uczestnicząc w specjalnie dla nich organizowanych wycieczkach. Wiedzą i doświadczeniem dzielą się z nimi mentorzy programu - pracownicy PGNiG TERMIKA. Najzdolniejsi uczniowie klas III i IV mają możliwość przystąpienia do programu stypendialnego, który od dwóch lat realizowany jest przy współpracy z Fundacją PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza. A wszystko to we współpracy z dyrektorami szkół, władzami oświatowymi i samorządowymi – dodał Jarosław Głowacki.    

Tegoroczna, X jubileuszowa edycja programu została objęta Honorowym Patronatem Ministra Energii, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Radomia a także patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęła TVP WARSZAWA. (PGNiG Termika)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24