Niemcy: Bundestag przyjął pakiet klimatyczny

15 listopada 2019, 14:47
germany-1454777_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Izba niższa parlamentu Niemiec przyjęła w piątek pakiet klimatyczny, czyli szereg projektów ustaw dotyczących ochrony klimatu. Zgodnie z nim Niemcy do 2030 roku mają znacznie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

Zgodnie z przyjętymi projektami ustaw do 2030 roku Niemcy mają emitować o 55 proc. mniej gazów cieplarnianych niż w roku 1990. Nowe regulacje ustalają ponadto konkretne cele, jakie rok do roku mają osiągać poszczególne ministerstwa w sferze ochrony klimatu.

Zwiększone zostaną dopłaty przy zakupie samochodów elektrycznych, a od 2023 roku podniesione zostaną opłaty drogowe dla ciężarówek. Bundestag opowiedział się też za podniesieniem cen biletów lotniczych na trasach krajowych i europejskich. Na finansowe wsparcie mogą natomiast liczyć koleje Deutsche Bahn.

Rząd Niemiec przyjął tzw. pakiet klimatyczny 9 października. Wprowadza on m.in. wiążący prawnie cel ograniczenia emisji CO2 oraz zobowiązuje wszystkie ministerstwa, by do tego celu dążyły.

Pod koniec września partie tworzące koalicję rządową w RFN - chadeckie CDU i CSU oraz socjaldemokratyczna SPD - uzgodniły, że do 2030 roku Niemcy wydadzą co najmniej 100 mld euro na ochronę klimatu i transformację energetyczną.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
AB
sobota, 16 listopada 2019, 17:31

Jak dla mnie to mogą sobie ogłosić, że Ziemia jest płaska. To oni chcą popełnić niezwykle kosztowny błąd i oni zostaną przez swoich wyborców za to wcześniej czy później rozliczeni. Polska powinna pójść zupełnie inna drogą, nawet jak to obecnym klimatysom się nie spodoba.

Tweets Energetyka24