Rosja rzuca wyzwanie USA. Barka Fortuna wznawia budowę Nord Stream 2

24 stycznia 2021, 21:36
840_472_matched__p7qtkw_1200650matchedp59lk7uObAADjBTMAAp437tz7EgeY7Awfs87CC
Fot. www.kremlin.ru

Barka Fortuna zaczęła układanie duńskiego odcinka gazociągu Nord Stream 2. Jednostka robi to pomimo sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych.

Jak poinformował portal RBK oraz inne rosyjskie media, Fortuna zaczęła układanie duńskiego odcinka gazociągu Nord Stream 2. Prace w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii zostały wznowione pomimo nałożenia przez USA sankcji na tę jednostkę oraz jej właściciela, spółkę KWT-RUS.

Statek znajduje się na południe od Bornholmu. Razem z nim na miejscu są statki zaopatrzeniowe oraz lodołamacz. Zadaniem Fortuny jest ukończenie odcinka o długości 147 kilometrów, który zostanie połączony z częścią niemiecką.

Według pierwotnych zapowiedzi prace miały rozpocząć się 15 stycznia. image

 

KomentarzeLiczba komentarzy: 47
mc.
poniedziałek, 25 stycznia 2021, 00:33

Rosja powiedziała "sprawdzam" - a teraz zobaczymy jakim Prezydentem jest Biden.

Stary Szwajcar
wtorek, 26 stycznia 2021, 16:24

Rosja wie ze se moz e na to pozwolic: Ameryka w dlugach, glownie u Chinczykow. Z proznego i Salomon nie naleje. Trump byl pierwszy ktory zrozumial ze USA jako panstwo brnie w zapasc finansowa. Ze nie moga sobie pozwolic na utzrzymywanie tylu baz i prowadzenioe 3-4 wojen na raz: Afganistan, Syria i Morze Poludniowochinskie. Nie zrozumial, z perspektywy multimiliardera, ze spoleczenstwo amerykanskie jet podzielone tak ze jest w stanie do siebie strzelac. Ze jest podzielone miedzy 3 ugrupowania: bialych, Czarnych i Latynosow. Bardziej niz polskie. Nie zrozumial ze olbrzymia czesc spoleczenstwa amerykanskiego jest zabiedzona i dzieki wszechogarniajacej informacji o tym wie i czuje sie pokrzywdzona. Tpo n ie sa najlepsze czasy dla USA. Biden ktory tez pochodzi ze skostnialego dwupartyjnego oligarchicznego systemu amerykanskiego, bedzie usilowal to naprawic ale w ramach istniejacego systemu: lobystow, sponzorow wybrczych itd. . Ale system sie zaczyna walic i podejrzewam ze zalozenie 3 partii przez Trumpa spowoduje ze dawny system zostanie zakwestionowany. Atak na Kapitol, tak jak zdobycie Palacu Zimowego w 1917 roku w Rosji wskazuje ze jakas lawina sie w USA rusza. Rowniez te coraz czestsze rozruchy w wyniku zabojstw Murzynow wskazuje ze spoleczenstwo amerykanskie rusza z posad. Tak ze Biden w sprawach zagranicznych nie bedzie mial az tak duzego pola manewru. Musi poskladac najpioerw wewnetrzne sprawy USA a nie zewnetrzne.

ciekawy
poniedziałek, 25 stycznia 2021, 00:12

No pięknie. Budują bez zatwierdzonego przez Duńczyków ubezpieczyciela. To oznacza złamanie prawa UE i samowolę budowlaną. Desperacja Rosjan sięga zenitu.

Stary Szwajcar
wtorek, 26 stycznia 2021, 16:26

Cos z logika nie tak! I z interpretacja tym bardziej. Zdesperowani to sa Kanadyjczycy z powodiu Keystone XL. I stosunkow amerykansko-kanadyjskich. Nie pierwszy raz USA traktuja Kanade jak wasala.

HeHe
poniedziałek, 25 stycznia 2021, 14:57

Na pewno nie budowaliby bez ubezpieczyciela bo Dania cofnęłaby zezwolenie. Nie ma żadnej "desperacji" Rosjan.

mc.
poniedziałek, 25 stycznia 2021, 21:57

Oczywiście że mają "firmę ubezpieczeniową" (Konstanta) - zarejestrowaną w ciągu dwóch dni. Takie rzeczy tylko w Rosji. I jeszcze jedno - kapitał zakładowy tej "firmy" to 6,7 mln USD... robi wrażenie...

Stary Szwajcar
wtorek, 26 stycznia 2021, 16:36

nawet jezeliby tak bylo to wspolwlascicielami NS2 sa duze firmy zachodnie. Czyli to nie Rosja ale firmy rosyjski GAZPROM, i zachodnie ÖMV (neutralna Austria) , Dutch-Shell (mala Holandia), BASF (wlascisciel Wintershalu) najwiekszy koncern chemiczny na swiecie, UNIPER (najwiekszy koncern energetyczny Niemiec) itd zachodnie zlamaly prawo E U. Czy mowi ci to cos? Czy myslisz ze takie firmy beda sluchac jakies Polski, Litwy, Ukrainy? Dlaczego Austria neutralna ma znosic fochy USA? A jak Niemcy sie wsciekna i zechca wystapic z NATO? To co wy zrobicie z obronnoscia w Europie?

ciekawy
poniedziałek, 25 stycznia 2021, 18:03

To jeszcze raz. Masz jakiś dowód na to że Duńczycy zatwierdzili lipnego rosyjskiego ubezpieczyciela?

Tweets Energetyka24