Gaz System zastosował innowacyjną metodę budowy gazociągów

24 października 2016, 12:27
Fot. Pixbay
Energetyka24
Energetyka24

Spółka Gaz System zakończyła realizację pierwszych w Polsce przewiertów w technologii Direct Pipe. Do tej pory na świecie zastosowano jedynie czterdzieści przejść tego rodzaju.

Direct Pipe jest najbardziej zaawansowanym rodzajem tzw. metody bezwykopowej, która umożliwia poprowadzenie gazociągu na terenie charakteryzującym się niekorzystnymi warunkami topograficznymi lub geologicznymi, takimi jak obszary ochrony przyrodniczej czy miejsca przebiegania cieków wodnych. Technologia ta, zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa, zapewnia również większą kontrolę nad procesem realizacji robót, ich kosztem oraz czasem trwania.

Polska spółka zastosowała Direct Pipe przy budowie gazociągu Czeszów-Wierzchowice w województwie dolnośląskim. Technologia ta pozwala realizować przejścia bezwykopowe w zakresie dużych średnic i długości- mówi Roland Kośka, kierownik Działu Przygotowania i Monitoringu w Pionie Inwestycji Gaz System. Bardzo istotny jest również fakt, że efekty uzyskujemy za rozsądną cenę, wyższą o około 20% od kosztów przejścia wykonanego za pomocą tradycyjnej technologii- dodaje Kośka.

Zobacz także: Prezes Gaz Systemu dla Energetyka24: "Polska jest gotowa do przyjęcia gazu z USA"

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Kellsie
czwartek, 17 listopada 2016, 07:34

Your post is a timely couiotbntirn to the debate

Tweets Energetyka24