Miedź traci na londyńskiej giełdzie

7 sierpnia 2020, 10:00
chart-1905225_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają z powodu obaw o napięcia w relacjach pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem. Metal w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniany niżej o 0,8 proc. - po 6.429,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,88 proc. do 2,8850 USD za funt.

Gracze rynkowi obserwują z niepokojem zaostrzające się stosunki USA z Chinami.

Prezydent Donald Trump podpisał w czwartek rozporządzenie, zgodnie z którym transakcje i umowy z właścicielką popularnej aplikacji internetowej TikTok - chińską firmą ByteDance - stają się nielegalne. Rozporządzenie zacznie obowiązywać za 45 dni.

Podobny zakaz ma objąć też chiński komunikator internetowy i portal społecznościowy WeChat, który został stworzony przez firmę Tencent.

Zapowiadając delegalizację TikToka Trump odniósł się pośrednio do informacji medialnych, że Departament Handlu USA zamierza zażądać od działającej też w USA chińskiej spółki internetowej ByteDance wyzbycia się udziałów w popularnej aplikacji, która pozwala na publikację krótkich materiałów filmowych.

Wielu ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa uważa, że TikTok może być używany przez Chiny w celach sprzecznych z interesami USA, w tym - do szpiegowania.

W Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników TikTok sięga już kilkudziesięciu milionów i wciąż rośnie.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME spadła o 16 USD do 6.478,50 USD za tonę.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24