Gawęda: Widzę "światełko w tunelu" dla polskiego górnictwa

7 października 2016, 17:53
fot. www.adamgaweda.pl

W komentarzu dla Energetyka24.com Senator Adam Gawęda, przewodniczący zespołu odpowiadającego za audyt w Kompanii Węglowej, powiedział, że proces restrukturyzacji polskiego górnictwa przebiega prawidłowo, a tempo jego realizacji zależy od czynników ekonomicznych.

„Proces naprawczy i restrukturyzacyjny wszystkich spółek, w których skarb państwa ma swój udział jest bardzo trudny, z uwagi na poważne zaniedbania i zapóźnienia w ostatnich latach”–zaznaczył na początku Senator.

„Proces restrukturyzacyjny był poprzedzony audytami w głównych spółkach wydobywczych. Ja osobiście byłem przewodniczącym zespołu audytowego w Kompanii Węglowej, obecnie Polskiej Grupie Górniczej. Oczekuję, że wnioski wynikające z raportu przygotowanego przez zespół, któremu przewodniczyłem, będą realizowane”–dodał Adam Gawęda.

Senator zaznaczył również, że „trudno mu dokonać dokładnej oceny ponieważ wymagało by to kolejnego audytu, dotyczącego tego jakie wnioski zostały już zrealizowane, jakie są realizowane, a jakie będą realizowane.”

„Tempo realizacji tych wniosków jest zależne od sytuacji ekonomicznej spółek”–zaznaczył Adam Gawęda.

„Myślę, że proces naprawczy i restrukturyzacyjny przebiega prawidłowo, niemniej jednak każdy z nas oczekiwał by przyspieszenia w niektórych obszarach. Czy to jest możliwe? Trudno ocenić. Widzę światełko w tunelu dla polskiego górnictwa. Ceny węgla na rynku zaczynają się stabilizować w kierunku takich, które są dla nas do zaakceptowania”–zakończył swoją wypowiedź Senator.

Zobacz także: ARP: Wydobycie węgla rośnie, sprzedaż spada

Zobacz także: KHW uzgodnił wstępne warunki porozumienia z obligatariuszami

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Cichy Ton
poniedziałek, 27 stycznia 2020, 17:52

To jakaś paranoja - zaniedbania kilku ostatnich lat - cha cha - a rząd chwali się ,że uratował tą gałąź przed strasznym losem jaki chciała zgotować poprzednia ekipa , tzn . uporządkować tą stajnię Augiasza. Szczytem wszystkiego jest kolejne żądanie podwyżek płac dla górników - po wielu miliardach wpompowanych w kopalnie , niespłaconych pożyczek - wszystko z kieszeni podatnika... Niech w końcu społeczeństwo powie basta - panom górnikom dziękujemy za pracę ale niech zarabiają tyle ile zarobią.

explorer
piątek, 7 października 2016, 19:48

Shrek nie idź w stronę światła

Tweets Energetyka24