Fortum dostarczy największy system solarny w historii krajów nordyckich

17 kwietnia 2018, 11:09
7169063498_0c83762d93_z
Fot. Intel Free Press / Flickr

Fortum wygrało przetarg rozpisany przez sieć S Group na wdrożenie systemu wytwarzania energii słonecznej na dachach około 40 budynków komercyjnych w całej Finlandii. Planowana moc produkcyjna na poziomie ok. 10 MW sprawia, że to największy w historii krajów nordyckich projekt dostawy i instalacji systemów solarnych na dachach budynków. W 2017 całkowita moc zainstalowana urządzeń wytwarzających energię ze słońca w Finlandii wyniosła ok. 35 MW.

Fortum odpowiada za planowanie i zarządzanie projektem oraz nadzór nad zakupem sprzętu. Prace instalacyjne zaczną się wiosną tego roku i w większości zostaną zakończone na jesieni 2018 r.

Realizacja naszej wizji – „Dla czystszego świata” – nie jest łatwa, nie można też jej osiągnąć z dnia na dzień. Na szczęście jest to cel, który podziela także wiele innych firm i społeczności, a projekt S Group, czyli wykorzystanie energii słonecznej w posiadanych przez firmę budynkach komercyjnych jest doskonałym przykładem takiego podejścia – stwierdził Tatu Kulla, Head of Business Development z Fortum.

Atuty Fortum w projektach solarnych realizowanych wspólnie z klientami biznesowymi to przede wszystkim wiarygodność wynikająca z dobrej reputacji i stabilnej sytuacji finansowej firmy, wysoka jakość i efektywność kosztowa oferowanych rozwiązań oraz doświadczenie w realizacji projektów budowy elektrowni słonecznych na dużą skalę. Potwierdzeniem tego typu doświadczeń mogą być Indie, gdzie całkowita moc zainstalowana farm słonecznych należących do Fortum wynosi ok. 185 MW.

Fortum/jk

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
jrli
wtorek, 17 kwietnia 2018, 15:09

W kraju gdzie panują noce polarne instalacja PV nie ma sensu. Marnowanie kasy na pseudo ekologię.

Tweets Energetyka24