Firmy zainteresowane Baltic Pipe. "Pozytywny wynik pierwszej fazy procedury open season"

25 lipca 2017, 19:36
Energetyka24
Energetyka24

Pierwsza faza Procedury Open Season 2017 dla projektu Baltic Pipe potwierdziła zainteresowanie rynku realizacją tego projektu poprzez potwierdzenie wystarczającego popytu na przesył gazu z Morza Północnego przez Danię i Morze Bałtyckie do Polski. 

Na podstawie oceny wyników pierwszej fazy Procedury Open Season 2017 zainicjowanej w czerwcu operatorzy duńskiego i polskiego systemu przesyłowego, Energinet i  GAZ-SYSTEM, podjęli decyzję o kontynuowaniu działań zmierzających do realizacji projektu Baltic Pipe.

Obaj operatorzy rozpoczną teraz niezbędne badania i analizy techniczne, środowiskowe poprzedzające rozpoczęcie prac budowlanych gazociągu, pod warunkiem podjęcia w 2018 roku pozytywnej decyzji inwestycyjnej.

Kolejnym etapem realizacji projektu Baltic Pipe jest rozpoczęcie drugiej, wiążącej fazy Procedury Open Season 2017, której uruchomienie planowane jest na dzień 5 września 2017 r. Oczekiwanym rezultatem tej fazy Procedury Open Season jest zawarcie przez uczestników rynku umów przesyłowych na okres 15 lat gazowych.

pm/Gaz System

Zobacz także: 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
samsam
czwartek, 27 lipca 2017, 17:36

słyszałem o "latach świetlnych", ale co to są "lata gazowe" ? :-) ... a tak poważniej, to zaraz się okaże, że w Danii też nie ma demokracji, albo że nie są solidarni wobec uchodźców i trzeba ich do czegoś zmusić (może pojawią się także "Duńskie obozy śmierci") ?

Tweets Energetyka24