Karczewski: na dodatkowym posiedzeniu Senat zajmie się cenami prądu

18 czerwca 2019, 11:54
l1eUwmOfZlOY5YVUlA,f05
Fot. www.senat.gov.pl

26 czerwca na dodatkowym posiedzeniu Senat zajmie się ustawą regulującą ceny prądu - poinformował we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski powiedział we wtorek w Polskim Radiu, że w porządku dziennym dodatkowego posiedzenia Senat - zaplanowanego na środę, 26 czerwca - będą "ustawy, które zostały ustalone z ministerstwami, z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów". Karczewski zapowiedział, że Senat na pewno będzie pracował nad ustawami: regulującymi ceny prądu i nad zmianami w Karcie Nauczyciela.

Sejm uchwalił w czwartek bez poprawek nowelę zamrażającą ceny prądu przez cały 2019 r., m.in. dla gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów. Chodzi o poselską nowelizację "ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych".

Nowela zakłada, że ceny dla odbiorców z "grupy taryfowej G", w tym gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów oraz państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej (np. Lasów Państwowych) przez cały 2019 r. będą miały zamrożone ceny energii. Odbiorcy ci, za wyjątkiem gospodarstw domowych, będą musieli składać specjalne oświadczenie o spełnianiu wymogów ustawowych. (PAP)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24