Reklama

Elektroenergetyka

Energa chce kusić klientów pakietami usług. W planach opieka zdrowotna i telewizja

Fot. Energa
Fot. Energa

Na konferencji wynikowej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przedstawiciele zarządu Energi opowiedzieli o wynikach spółki osiągniętych w pierwszym półroczu 2018 roku. Omówiono także najważniejsze dla firmy wydarzenia ostatnich sześciu miesięcy oraz plany dotyczące wzbogacenia oferty o pakiety usług.

Konferencję prowadził Jacek Kościelniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych. Energa chwaliła się m.in. wzrostem zysku netto do 557 mln złotych oraz wzrostem EBITDA do kwoty 1 161 mln złotych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku. Grupa odnotowała przychód w wysokości 5 mld 34 mln złotych, czyli o 3% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W minionym półroczu, Energa przeznaczyła na inwestycje 624 mln złotych.

„Rozwijamy nasze nowe obszary działalności, to jest pierwszy klaster energii utworzony we współpracy z gminą Żerków. Zadaniem klastra jest radykalna poprawa efektywności energetycznej i stanu środowiska na terenie gminy. To działanie wpisuje się w całość projektu rozwoju klastrów energii” – mówił Kościelniak.

Wiceprezes ds. finansowych opowiedział o nowościach, które Energa szykuje dla swoich klientów. „Rozwijamy współpracę z partnerami, rozwijamy ofertę. Pierwsza nowość to Telewizja tu i tam, zupełnie nowy produkt na rynku energetycznym. Klienci Energi będą mogli skorzystać z telewizji internetowej wszędzie. Z kolei W drodze z Energą to produkt dla klientów zmotoryzowanych ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo serwisowania pojazdu. Natomiast pakiet Energia na zdrowie skierowany jest do osób chcących korzystać z prywatnej opieki medycznej” – dodał.

„Bardzo aktywnie współpracujemy ze spółką ElectroMobility Poland. Traktujemy ten temat w grupie poważnie, do końca roku ok. 50 słupków ładowania pojazdów elektrycznych. Po spotkaniu na drugie spotkanie do firm przygotować się do podpisania listu intencyjnego” – podkreślił Kościelniak. 

Na konferencji nie mogło też zabraknąć wzmianki o projekcie Ostrołęka C. Wiceprezes Kościelniak przypomniał najnowszą historię tej inwestycji oraz opowiedział o najbliższych ważnych dla projektu wydarzeniach. „W marcu spółka Elektrownia Ostrołęka złożyła wniosek o wyrażenie zgody na rozstrzygnięcie postępowania. 26 marca został zawarty aneks do umowy inwestycyjnej Energa-Enea, zwiększającego nakłady inwestycyjne. 4 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu i dokonanie wyboru generalnego wykonawcy. 12 lipca została podpisana umowa z generalnym wykonawcą. Teraz najważniejsze wydarzenie. 3 kwietnia rozpoczęła się certyfikacja ogólna. 5 kwietnia spółka złożyła wniosek o wpis Ostrołęka C do rynku mocy jako jednostki wytwórczej fizycznej planowanej. Projekt przeszedł pomyślną certyfikację ogólną. Nie otrzymaliśmy żadnych uwag ani komentarzy od PSE, które prowadziły to postępowanie. Do 22 sierpnia zostanie określony przez ministra energii w drodze rozporządzenia przepis wykonawczy do Ustawy o rynku mocy. 5 września rozpocznie się certyfikacja do aukcji głównej. 31 października nastąpi zakończenie certyfikacji do aukcji głównej. 21 grudnia planowana jest aukcja główna na okres dostaw od roku 2023” – powiedział Kościelniak.

Reklama

Komentarze

    Reklama