Elektryczny układ przeniesienia napędu Bosch eAxle

26 września 2017, 12:42
Bosch eAxle - napęd elektryczny
Fot. Bosch Polska

Firma Bosch zaprezentowała elektryczny układ przeniesienia napędu na osie (eAxle) podczas targów North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit.

Układ napędowy dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych składa się obecnie z pojedynczych podzespołów. Natomiast w przyszłości, elektryczny układ przeniesienia napędu na osie firmy Bosch połączyć ma w jednej obudowie przekładnię główną, silnik elektryczny oraz elektronikę mocy.

Zaproponowane przez Boscha rozwiązanie redukować ma stopień złożoności elektrycznego układu przeniesienia napędu oraz pozwolić na oszczędność nawet 10 proc. na gabarytach i masie. Sprawiać ma również, że układ stanie się bardziej efektywny i ekonomiczny. Dzięki temu, podczas produkcji można zrezygnować na przykład z wielu wtyczek, kabli, uszczelek i podpór. Cała konstrukcja jest tak zaprojektowana, że układ daje się skalować. Dzięki temu ma on być dużo bardziej opłacalny dla producentów samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Czytaj też: Wiceminister Tobiszowski: Ustawa o elektromobilności jest już po konsultacjach

Wykorzystując technologię Boscha, można efektywnie regulować ogrzewanie i chłodzenie w pojeździe elektrycznym oraz zwiększyć nawet o 25 procent zasięg pojazdu, przede wszystkim w warunkach zimowych, co zapewnia stacja thermo-management, czyli zarządzanie temperaturą. Koncepcja zarządzania temperaturą w samochodach elektrycznych umożliwiać ma energooszczędne oraz ekonomiczne ogrzewanie zimą i chłodzenie latem.

  

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24