Toyota zapewni darmowy dostęp do swoich technologii hybrydowych

3 kwietnia 2019, 08:43
toyota-c-hr-2931733_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Japoński koncern Toyota planuje umożliwić bezpłatny dostęp do swojej technologii napędów hybrydowych - poinformowała w środę agencja Kyodo powołując się na anonimowe źródła wewnątrz firmy. W ten sposób chce powiększyć rynek pojazdów zelektryfikowanych.

Chodzi o zapewnienie dostępu do technologii napędów i baterii.

Według doniesień Kyodo wiceszef Toyoty Shigeki Terashi ma ogłosić decyzję w tej sprawie tego samego dnia podczas konferencji prasowej w mieście Nagoja w środkowej części wyspy Honsiu.

Japońska agencja podkreśla, że napędami hybrydowymi są szczególnie zainteresowani producenci z Chin. Władze w Pekinie zdecydowanie zaostrzyły normy emisji spalin, co powoduje stopniowe odejście od samochodów spalinowych.

Toyota liczy, że udostępnienie rozwiązań dotyczących napędów i baterii zwiększy zapotrzebowanie na te elementy, a także wpłynie na obniżenie ich kosztów. Są one kluczowymi komponentami samochodów elektrycznych i napędzanych ogniwami paliwowymi.

Od debiutu modelu Prius w 1997 roku Toyota pilnie strzegła technologii hybrydowej. Jednak według anonimowego rozmówcy Kyodo koncern doszedł obecnie do wniosku, że może wiele zyskać na jej otwarciu i dalszej popularyzacji.

jw/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
mokaszyn
środa, 3 kwietnia 2019, 14:39

Na początku śmieli się z rozwiązań hybrydowych toyoty które wprowadziłam z 20 lat temu a teraz większość z nich korzysta. Także brawo toyota

opolski12
środa, 3 kwietnia 2019, 11:00

Tak powinno być, technologia jedna z lepszych. Mają gest.

Tweets Energetyka24