Musk: Tesla ma wystarczająco zamówień aby pobić rekord kwartalny

26 czerwca 2019, 11:58
tesla-1724773_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Tesla może pobić kwartalny rekord sprzedaży, jednak aby tak się stało w ostatnich dniach czerwca firma musi zintensyfikować produkcję - uważa jej szef Elon Musk. W wewnętrznym dokumencie przekonuje, że otrzymali wystarczająco zamówień aby osiągnąć najlepszy wynik w historii.

"Jest wiele spekulacji na temat dostaw samochodów w tym kwartale. (...) W rzeczywistości jesteśmy na dobrej drodze do pobicia rekordu, jesteśmy bardzo blisko. Angażując wszystkie moce możemy go pobić" - podkreślił.

Tesla prognozowała, że dostarczy 90-100 tys. samochodów w drugim kwartale br. W pierwszych trzech miesiącach 2019 roku do klientów trafiło zaledwie 63 tys. egzemplarzy. Dotychczasowy rekord dostaw w kwartale wynosił 90700 egzemplarzy w ostatnich trzech miesiącach 2018 roku.

"Mamy wystarczająco zamówień aby ustanowić nowy rekord, jednak na razie właściwe samochody nie są we właściwych miejscach. (...) Logistyka i dostawa do klienta są niezwykle kluczowe (...)" - zaznaczył Musk.

W pierwszym kwartale 2019 r. dostawy pojazdów Tesli spadły o 31 proc., co wywołało obawy o słabnący popyt. Według amerykańskiego koncernu spadek dostaw był wynikiem opóźnień spowodowanych dostarczaniem pierwszych egzemplarzy Modelu 3 na rynki międzynarodowe

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24