Eksplozja hulajnogi elektrycznej w Warszawie

26 czerwca 2019, 15:48
fire-brigade-4208066_1280
Zdjęcie ilustracyjne; Fot.: Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

We wtorek doszło do eksplozji akumulatora hulajnogi elektrycznej stojącej na balkonie jednego z warszawskich domów. Do akcji zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej.

Do wydarzenia doszło ok. godziny 21:00 we wtorek 25 czerwca. Przy ul. Pisarka na warszawskim Gocławiu eksplodował akumulator hulajnogi elektrycznej. Przyczyną wybuchu i pożaru było prawdopodobnie zwarcie przy ładowaniu hulajnogi.

"Wysłaliśmy cztery nasze zastępy. Po przybyciu okazało się, że właściciel sam opanował pożar. Spalił się akumulator hulajnogi elektrycznej, która znajdowała się na balkonie na trzecim piętrze" - stwierdził kpt. Wojciech Kapczyński.

Źródło: SE.pl

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Niuniu
piątek, 28 czerwca 2019, 02:37

Dlaczego idzie taki hejt na elektryczne hulajnogi? Komu i dlaczego one przeszkadzają ? Czy powodem jest, że większość jest produkowana w Chinach? Czy może dla tego, że jest to świetna alternatywa transportu indywidualnego w poskich miastach.

Dyzio
czwartek, 27 czerwca 2019, 20:52

Po pierwsze: tytuł "Straszliwa eksplozja bandyckiej hulajnogi" brzmiałoby lepiej. Po drugie: a to Sz. P. nie wiedzieli do jakiego stopnia bywają kapryśne nowoczesne, wyżyłowane akumulatory ? I jak pięknie się palą, zarówno w wyniku przeładowania jak i nadmiernego rozładowania ? O zwarciu na krótko nawet nie mówię, raz widziałem zwarty zwykłe akumulator samochodowy. Eksplozję wrzącego kwasu pamiętam do dziś. Elementarna kultura techniczna użytkowania i obsługi się kłania. Instrukcje obsługi urządzeń jednak po coś są.

Adrian14131
środa, 26 czerwca 2019, 21:23

To nie wina hulajnogi tylko złej obslugi przez właściciela który ładował ją na balkonie gdzie lubi się nagrzać taka hulajnoga.

Reklama
Tweets Energetyka24