PGG uruchamia "Ubera" dla górników

25 czerwca 2019, 13:31
8232311668_9ca33fed24_b
Fot.: Flickr.com
Energetyka24
Energetyka24

Polska Grupa Górnicza w ramach programu PGG Family uruchomiła specjalną aplikację, która ułatwia pracownikom wspólne dojazdy do pracy.

Wystarczy w zakładce Świat Komunikacji na stronie PGG Family wpisać trasę przejazdu, godziny pracy i poczekać na odzew zainteresowanych pracowników, którzy codziennie pokonują tą samą trasę. Dzięki wspólnym dojazdom pracownicy PGG mogą zaoszczędzić czas i pieniądze.

image
Fot.: PGG, materiały prasowe

 - Aplikacje tworzone na potrzeby wspólnych dojazdów szturmem zdobywają rynek. W dobie przepełnionych ulic oraz parkingów, wiele osób szuka alternatywy dla indywidualnych dojazdów. Niestety, ze względu na sztywne godziny odjazdów i przyjazdów oraz niejednokrotnie brak komfortu podróży, komunikacja miejska nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę te jak inne czynniki, postanowiliśmy poszukać narzędzia, które posłuży pracownikom  - mówi Przemysław Praus, Dyrektor Departamentu Wynagrodzeń PGG, pomysłodawca platformy. - Liczebność załogi oraz miejscowości, w których mieszkają pracownicy sprawiły, że zaczęliśmy szukać możliwości dla usprawnienia grupowych dojazdów do pracy, a tym samym odciążenia zatłoczonych przyzakładowych parkingów. Platforma, którą oddajemy do dyspozycji jest łatwa w obsłudze, przy czym jest również maksymalnie elastyczna, ponieważ zarówno oferujący transport kierowca, jak i poszukujący dojazdu pasażer mogą dodać własne profilowane ogłoszenie. – wymienia zalety Świata Komunikacji.

Zamiast płacić indywidualnie za dojazdy, dzięki wspólnym podróżom do pracy można rozłożyć koszty paliwa na kilka osób, a przy tym poznać bliżej współpracowników. Wyjątkowo prosty i przejrzysty interfejs Świata Komunikacji daje możliwość znalezienia odpowiedniego połączenia w zaledwie kilka sekund.

- Do skorzystania z Świat Komunikacji skłoniła mnie przede wszystkim ciekawość jak również to, że już od dłuższego czasu zastanawiałem się jak przestać marnować puste miejsca w moim samochodzie. Dzięki podziałowi kosztów pomiędzy towarzyszami podróży można zaoszczędzić pieniądze. Mniej samochodów na drodze to również mniejsze korki i łatwiejsze znalezienie miejsca parkingowego w rejonie pracy. Moim zdaniem platforma jest bardzo funkcjonalna, zainstalowane filtry w znaczny sposób poprawiają przejrzystość i skuteczność wyszukiwania kierunku przejazdu. Informacje o przejazdach można by jeszcze rozszerzyć o ilość oferowanych lub pozostałych wolnych miejsc  – mówi Jacek Matysik, pracownik, który postanowił skorzystać z platformy.

Zainteresowanie pracowników Światem Komunikacji jest ogromne. W zaledwie jeden dzień funkcjonowania platformy, pojawiło się ponad 40 ogłoszeń, którymi zainteresowało się ponad tysiąc pracowników.

Program PGG Family wdrożony w Polskiej Grupie Górniczej wzmacnia relacji z pracownikami i ich rodzinami poprzez system oferowanych benefitów. PGG ma zawarte umowy w kilku obszarach takich jak: motoryzacja, rozrywka, sport, kultura oraz turystyka.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24