Tauron w europejskim ćwierćfinale globalnego konkursu

4 czerwca 2019, 12:30
dsc_0739
Fot. Tauron
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Obszar Projektów Inwestycyjnych Taurona znalazł się w ósemce najlepszych firm z Europy w globalnym konkursie na najlepsze Biuro Zarządzania Projektami. Tauron jest pierwszą firmą z Polski, która została nominowana do udziału w PMO Global Awards.

- W podejściu do inwestycji w Grupie Tauron kluczowe jest dla nas spojrzenie biznesowe, a także stabilność i rozsądek. Dobrym przykładem takich działań jest budowa bloku 910 MW w Jaworznie, który zostanie oddany w tym roku do użytku.Wyróżnienie jakie otrzymaliśmy, czyli udział w PMO Global Awards stanowi wyraz uznania za gruntowną zmianę podejścia do zarządzania projektami inwestycyjnymi w Grupie Tauron.- mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Obszar Projektów Inwestycyjnych w Grupie Tauron pełni kluczową rolę w środowisku zarządzania majątkiem i rozwojem Grupy. W skład wyróżnionego w konkursie zespołu wchodzą inżynierowie, finansiści, ekonomiści, analitycy, eksperci od zarządzania projektami i PMO.

Przy udziale ekspertów z naszego zespołustworzyliśmy w Tauronie kompleksowe środowisko zarządzania począwszy od Strategii Inwestycyjnej, poprzez portfel inwestycyjny, a skończywszy na przygotowaniu i realizacji poszczególnych przedsięwzięć. Po trzech latach ciężkiej pracy, widzimy że środowisko projektowe, który wspólnie zbudowaliśmy i wdrożyliśmy w Grupie TAURON jest rozwiązaniem unikatowym. Dzisiaj możemy z całą pewnością powiedzieć, że wypracowane przez nas rozwiązania przynoszą Grupie realne korzyści i wspierają realizację naszej strategii. – mówi Ewa Palarczyk  dyrektor wykonawczy ds. projektów inwestycyjnych

PMO Global Awards to międzynarodowy, doroczny konkurs, którego celem jest wybór najlepszego na świecie biura zarządzania projektami (ang. PMO – Project Management Office). Rozgrywany jest systemem pucharowym, w którym jury z całego świata ocenia przygotowane przez reprezentantów zgłoszenia. TAURON trafił do grupy z Danią, Hiszpanią oraz Ukrainą.

W europejskim ćwierćfinale Tauron zmierzy się z przedstawicielem Wielkiej Brytanii. Wyniki tej rundy poznamy w połowie czerwca, natomiast zwycięzca zostanie ogłoszony w październiku. (Tauron)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24