Sasin: rekompensaty za wyższe ceny prądu powinny być wypłacone

18 maja 2020, 12:01
słupy telegraficzne prąd elektryczność
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Rekompensaty za wyższe ceny prądu powinny być wypłacone. Szczególnie dzisiaj, kiedy wiele gospodarstw domowych i wielu Polaków stanie w obliczu ograniczenia swoich dochodów - powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin przypomniał, że Ministerstwo Aktywów Państwowych przygotowało na początku roku projekt ustawy w tej sprawie, która 14 lutego została wpisana w kalendarz prac rządu. "W wyniku regulacji zawartych w ustawie o działach za zapisy tej ustawy odpowiada teraz Ministerstwo Klimatu. Mam jednak nadzieję, że projekt zostanie przyjęty przez rząd. Ale decyzja zależy od kierownictwa Ministerstwa Klimatu, Rady Ministrów i wyniku prac legislacyjnych. Nie mam jednak żadnej informacji, by sprawa rekompensat była kwestionowana" - dodał wicepremier.

"Uważam, że rekompensaty, tak jak zostało zapowiedziane, powinny być wypłacone. Szczególnie dzisiaj, kiedy wiele gospodarstw domowych i wielu Polaków stanie w obliczu ograniczenia swoich dochodów" - podkreślił w rozmowie z "SE".

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24