Prezydent w Katowicach: musimy udowodnić gotowość do wdrożenia Porozumień Paryskich

3 grudnia 2018, 11:10
0ab165f2-c82f-4f86-a322-1e24f1e300ec
Fot.: Kancelaria Prezydenta
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Świat stoi przed kolejnym historycznym testem. W Katowicach musimy udowodnić, że jesteśmy gotowi w pełni wdrożyć plan z 2015 r.; bez sukcesu w Katowicach, Porozumienie Paryskie nie spełni pokładanych w nim nadziei i oczekiwań - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

"Świat stoi przed kolejnym historycznym testem. Tu w Katowicach my, światowi liderzy musimy udowodnić, że jesteśmy gotowi, aby w pełni wdrożyć plan, który zaprojektowaliśmy w roku 2015. Porozumienie Paryskie było dokumentem politycznym, który definiował podstawowe założenia światowej polityki klimatycznej" - mówił prezydent otwierając szczyt klimatyczny ONZ (COP24) w Katowicach.

"W Katowicach czeka nas o wiele bardziej skomplikowane przedsięwzięcie. Musimy stworzyć swoistą instrukcję obsługi - Katowice rule book - która mówić będzie, w jaki sposób założenia Porozumienia Paryskiego wprowadzić w życie. Bez sukcesu w Katowicach Porozumienie z Paryża nie spełni pokładanych w nim nadziei i oczekiwań" - podkreślił Duda.

Konferencja COP24 - 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to największe światowe forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

ML/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24