Koronawirus: KGHM sprowadza na pomoc Dreamlinera wypełnionego sprzętem medycznym

25 marca 2020, 13:40
the-plane-3352696_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

W czwartek 26 marca o godz. 13.40 wyląduje na warszawskim lotnisku Okęcie specjalny samolot ze sprzętem medycznym zakupionym ze środków KGHM Polska Miedź S.A. Ładunek zawiera sprzęt o wartości 5,5 mln dolarów USD, który przeznaczony zostanie do walki ze skutkami pandemii.

Zakup został sfinansowany w całości ze środków własnych KGHM Polska Miedź S.A. W ładowniach Dreamlinera z floty LOT, który dziś wyleci z Chin, znajdzie się między innymi: blisko 20 nowoczesnych respiratorów medycznych, 100 tysięcy sztuk kombinezonów, 500 tysięcy maseczek ochronnych oraz 200 tysięcy par gogli medycznych. W tej chwili trwają ostatnie procedury związane z odprawą celną.

Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji władz państwowych, które będą decydować o jego dokładnym przeznaczeniu.

– To nasz moralny obowiązek jako spółki Skarbu Państwa, by pomagać w takim zakresie jak to dla nas możliwe i dzielić się pomocą z polskim społeczeństwem – powiedział Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński – Wszyscy przeżywamy trudne chwile i musimy się wspierać. W naszej firmie mamy zasadę, że nigdy nikogo nie zostawiamy bez pomocy. W obecnej sytuacji dotyczy to wszystkich Polaków.

 Prezes KGHM Polska Miedź S.A. dodał, że na pewno nie jest to ostatni transport z pomocą medyczną. – Będziemy organizować kolejne transporty sprzętu, który służyć będzie zwalczaniu skutków tej strasznej epidemii – podkreślił prezes Chludziński – Mam nadzieję, że już wkrótce będę miał kolejne dobre informacje.

jw/KGHM

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 18
Berlin Polonia
środa, 25 marca 2020, 15:09

Polska dziekuje...Panstwa musza miec duze spolki panstwowe-strategicznie pozwala to w kryzysie minimalizowac problem-wrecz je zwalczac "PO innej cenie"...

Donek
środa, 25 marca 2020, 15:08

Tak, wszyscy przeżywamy trudne chwile, jednak te najtrudniejsze przeżyją górnicy pracujący na dole oraz ich rodziny...

tut
środa, 25 marca 2020, 15:07

A nie można było tego wyprodukować w Polsce? Może mi się wydaje ale mamy jeszcze tego typu fabryki.

Ajak
środa, 25 marca 2020, 17:33

Fabryki musza miec czas na przestawienie produkcji. W polsce juz sa produkowane maseczki, stroje, gogle, plyn i respiratory natomiadt ze swiata jest to dodatkowo zwożone po to by przyspieszyc ten proces

Tweets Energetyka24