Pakiet Fit for 55 przyjęty przez KE. Unia wrzuca wyższy bieg transformacji proklimatycznej

14 lipca 2021, 14:45
Zrzut ekranu 2021-01-8 o 19.14.09
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Komisja Europejska przyjęła w środę pakiet propozycji legislacyjnych mających na celu dostosowanie unijnej polityki klimatycznej, energetycznej, użytkowania gruntów, transportu i podatków do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r.

"Osiągnięcie tych redukcji emisji w następnej dekadzie ma kluczowe znaczenie dla Europy, która do 2050 r. stanie się pierwszym na świecie kontynentem neutralnym dla klimatu i urzeczywistni Europejski Zielony Ład" - czytamy w oświadczeniu KE.

"Dzisiejsze propozycje umożliwią niezbędne przyspieszenie redukcji emisji gazów cieplarnianych w następnej dekadzie. Zawierają one: zastosowanie handlu emisjami w nowych sektorach oraz zaostrzenie istniejącego unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji; zwiększone wykorzystanie energii odnawialnej; większą efektywność energetyczną; szybsze wprowadzenie niskoemisyjnych środków transportu oraz infrastruktury i paliw, które je wspierają; dostosowanie polityki podatkowej do celów Europejskiego Zielonego Ładu; środki zapobiegające ucieczce emisji; oraz narzędzia do ochrony i rozwoju naszych naturalnych pochłaniaczy dwutlenku węgla" - wylicza Komisja.

image

 Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
.....
sobota, 31 lipca 2021, 12:19

Dajcie ludziom zarobki Timmermannsa i spółki i będą sobie wtedy mogli wprowadzać różne dziwne projekty...UE CCCP Bis

Tweets Energetyka24