Duda o Nord Stream 2: w UE nie ma miejsca na ten projekt

10 października 2018, 09:47
dwnld1583319715
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Energetyka24
Energetyka24

Wspólnotę w UE można zbudować tylko na lojalnej współpracy równych państw; Unia nie może stać się ekskluzywnym klubem - mówił prezydent Andrzej Duda na Uniwersytecie w Zurychu. Prezydent skrytykował tam m.in. budowę gazociągu Nord Stream 2.

"Nie mam wątpliwości, że w Europie, która będzie się opierać na wspólnych wartościach, nie będzie miejsca na projekty korzystne tylko dla jednego kraju i podważające bezpieczeństwo energetyczne innych" - oświadczył prezydent. Zaznaczył, że ma w tym kontekście na myśli projekt gazociągu Nord Stream 2.

Prezydent od poniedziałku przebywa z wizytą w Szwajcarii. We wtorek po południu na Uniwersytecie w Zurychu Andrzej Duda wygłosił wykład zorganizowany przez Europa Institut w ramach dorocznego tzw. wykładu churchillowskiego. We wrześniu 1946 r. były premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill w czasie wykładu na Uniwersytecie w Zurychu mówił o potrzebie stworzenia "Stanów Zjednoczonych Europy”.

jw/PAP

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
bv
piątek, 12 października 2018, 14:22

Ciekawe,że Polsce i Ukrainie wolno się uniezależnić od rosyjskiego gazu ale Rosji od tranzytu przez Ukrainę nie wolno.Na Ukrainie zrobiono nawet wielką propagandową hucpę w związku z zakończeniem kupowania gazu od Rosji.

leming
środa, 10 października 2018, 16:52

Zapytam, a czyje bezpieczeństwo energetyczne podważa NordStream2 ? jeżeli chodzi o Ukraine to rosjanie chętnie im sprzedadzą gaz.Oczywiście gdy zapłaci.

polak
środa, 10 października 2018, 13:27

Jak to projekt korzystny dla jednego kraju, którego? Ponoć jest niekorzystny i nieopłacalny ekonomicznie? Tow końcu jak jest?

Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24