Podkarpackie: energetycy usunęli większość awarii spowodowanych przez silny wiatr

24 lutego 2020, 15:37
Słup cyber infrastruktura krytyczna energia prąd
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Na Podkarpaciu do wczesnego popołudnia w poniedziałek służby energetyczne usunęły większość awarii spowodowanych przez silny wiatr, który przeszedł nad regionem ostatniej nocy.

"Rano dostaw prądu pozbawionych było 11 tys. odbiorców w woj. podkarpackim. Uszkodzonych zostało 40 linii energetycznych średniego napięcia. W konsekwencji spowodowało to wyłączenie blisko 300 stacji transformatorowych" – przypomniał Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja.

Dodał, że do południa usunięto zdecydowana większość awarii. "Bez prądu jest jeszcze ponad 170 odbiorców. Trwa też naprawa ostatniej linii energetycznej" – mówił Boczar.

Jego zdaniem, "wszystkie uszkodzenia powinny zostać naprawione do końca dnia".

Jak powiedział rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja, strażacy od niedzielnego wieczora interweniowali w regionie ponad 250 razy.

"W 40 przypadkach poszkodowanym pomagano zabezpieczyć uszkodzone pokrycia dachowe na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Natomiast pozostałe interwencje dotyczyły usuwania połamanych drzew i konarów, a także drzew leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach" – wyjaśnił.

Rzecznik podkreślił, że "na szczęście nic nikomu się nie stało". Strażacy najczęściej wyjeżdżali do interwencji w powiatach rzeszowskim, krośnieńskim i dębickim.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24