Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na budowie linii wysokiego napięcia

2 października 2019, 14:48
high-voltage-4325263_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Śmiertelny wypadek na budowie linii wysokiego napięcia. Nie żyje mężczyzna porażony prądem - poinformował w środę PAP st. asp. z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Starszy aspirant Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim poinformował w środę PAP, że do wypadku doszło we wtorek w miejscowości Waliska w gminie Latowicz (woj. mazowieckie).

"Wypadek wydarzył się podczas prac związanych z budową linii wysokiego napięcia" - podał Zagórski. "Mężczyzna obsługiwał maszynę o nazwie podnośnik koszowy i jej częścią dotknął do linii średniego napięcia. Został porażony prądem i niestety zmarł na miejscu" - poinformował.

Jak dodał Zagórski, policja poinformowała Państwową Inspekcję Pracy, na miejscu był również prokurator. Trwają czynności wyjaśniające.

Inwestycja pn. "Budowa linii 400kV aglomeracja warszawska - Siedlce" jest realizowana przez konsorcjum, w którego skład wchodzą ZWSE Rzeszów - lider oraz Selpol, Pile Elbud, Elbud Katowice. Polskie Sieci Elektroenergetyczne są inwestorem tego zadania.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24