Dania wydała zgodę na budowę Nord Stream 2

30 października 2019, 14:29
pilne
Fot.: Energetyka24.com

Duńska Agencja Energetyczna (DEA) wydała zgodę na budowę Nord Stream 2 na obszarze duńskiej wyłącznej strefy ekonomicznej. Gazociąg częściowo będzie mógł powstać do końca roku.

DEA wydała zgodę na budowę Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii na południu od Bornholmu.

image
Fot.: DEA

 

"W dniu 3 kwietnia 2017 r. Duńska Agencja Energetyczna otrzymała wniosek o pozwolenie na budowę gazociągu tranzytowego na południowy wschód od Bornholmu na duńskich wodach terytorialnych i na duńskim szelfie kontynentalnym. Spółka wycofała ten wniosek w czerwcu 2019 roku" - czytamy w komunikacie DEA.

"W dniu 10 sierpnia 2018 r. Duńska Agencja Energetyczna otrzymała wniosek o wydanie zgody na budowę na północny zachód od Bornholmu na szelfie kontynentalnym. Ponieważ trasa ta wywołała szereg pytań dotyczących oddziaływania na środowisko i żeglugę, w marcu 2019 r. Agencja zwróciła się do spółki Nord Stream 2 AG o zbadanie południowo-wschodniej trasy na szelfie kontynentalnym" - czytamy dalej w oficjalnym komunikacie.

"Duńska Agencja Energetyczna oceniła, że trasa południowo-wschodnia na szelfie kontynentalnym jest preferowana w stosunku do trasy północno-zachodniej. Wynika to głównie z oceny oddziaływania na żeglugę i obszary Natura 2000" - konkluduje DEA.

KomentarzeLiczba komentarzy: 17
Szach mat w jednym ruchu.
niedziela, 3 listopada 2019, 13:54

Dla inteligentnych inaczej,którzy mają problemy z liczeniem i faktami. Swego czasu już lenin określił takich ludzi!! Gazoport po rozbudowie będzie miał przepustowość 7,5 mld. Krajowe wydobycie to ok.4 mld. Łącznie to ok.12 mld!! Już dzisiaj potrzebujemy o kilka mld.więcej. W dłuższej petyspektywie nawet BP to będzie za mało!! Dlatego już się mówi o dadatkowym gazoporcie pływającym.Już prościej się nie da!! 6-letni kuzyn to ogarnia!! Więc gdzie wania mają przypłynąć te metanowce z dodatkowym gazem z usa??

Komentator
piątek, 1 listopada 2019, 09:32

Gdzie jest Stary Grzyb, Gdzie jest GB, którzy twierdzili że Dania będzie badać do 2050-go wpływ tego gazociągu na dobrostan krewetek i śledzi, a nawet rekinów wokoło Przylądka Dobrej Nadziei? NIe do wiary jak ten czas szybko leci. Gdzie jest Davien który twierdził że Dania tej zgody nie wyda "NIGDY"?

gazownik
czwartek, 31 października 2019, 05:37

czas stwierdzić koniec mrzonek o baltic pipe.Pod presją ze strony Niemiec i Rosji, a także groźbami Trumpa o przymusowym zakupie Grenlandii, Dania oficjalnie zatwierdziła budowę Nord Stream-2. Wcześniej Dania pod różnymi pretekstami blokowała budowę gazociągu, co powinno doprowadzić do ograniczenia przepływu gazu przez Ukrainę. Teraz Duńczycy nie poparli linii podjętej przez Waszyngton w stosunku do SP-2 i pomachali niezbędnymi dokumentami. W związku z tym, jeśli nie wystąpi siła wyższa, SP-2 zadziała do końca roku. kolejne rozmowy gazowe między Gazpromem a Naftogazem zapowiadają się wyjątkowo gorąco. Oczywiście w mediach i sieciach społecznościowych oczekuje się nadziei, ponieważ propaganda kijowska zapewniła, że ​​cywilizowana Europa nie ugnie się przed „krajem agresora” i „skorumpowanymi Niemcami”, którzy chcą pozbawić Ukrainę wpływów z tranzytu „gazu agresora”.

Szach mat w jednym ruchu.
czwartek, 31 października 2019, 23:58

Jaki koniec bp?

anda
piątek, 1 listopada 2019, 18:35

Taki, z,e nie jest na rękę amerykanom nie po to podpisywano długoterminowe kontrakty na gaz aby z nich nie korzystać a BP temu przeszkadza

Szach mat w jednym ruchu.
sobota, 2 listopada 2019, 16:02

Jak zawsze piszesz stronniczo i do tego nieprawdę Pozwól ,że tradycyjnie co nie co ci wytłumaczę. Potrzebujemy ok.18mld gazu rocznie z tendecją wzrostową. Krajowe wydobycie to ok.4 mld. Gazoport to ok. 7.5mld po rozbudowie. Łącznie to ok.12 mld!! Potrzebujemy ok.18 mld na dzień dzisiejszy!!!! A przecież chcemy wam podziękować i to bardzo za gaz. I jeszcze chcemy sprzedawać np.na Ukrainę!! Zresztą w listopadzie właśnie sprzedamy tam pierwszą dostawę. Więc tradycyjnie piszesz w oderwaniu od rzeczywistości. Widocznie taka twoja rola? Więc BP powstanie mam nadzieję,że terminowo. No cóż erozja systemu nie zaczeła się od muru berlińskiego,tudzież od aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji ale od Solidarności Wałęsy i Polski. Jakieś analogie??

anda
niedziela, 3 listopada 2019, 10:25

Oj poczytaj na ile podpisaliśmy kontrakty na dostawę gazu płynnego a potem wypisuj głupoty. A kto go od nas kupi? Ukraina po usłyszeniu ceny wypięła się na nas chyba że damy jej za darmo.Węgry? a mają nas w 4 literach i jak gaz kupia to z innego kierunku. Gaz z Norwegii a z jakich złóż? szczyt wydobycia to 21-22 no może uda się przesunąć o rok albo dwa ale przy tych inwestycja jest to mało prawdopodobne. A ponadto BP stracił poparcie amerykanów tak, że się nie podniecajmy bo jak nawet powstanie to będzie nim transportowany ale gaz rosyjski.

Davien
sobota, 2 listopada 2019, 23:32

Dania wydała zgode na BP przed NS2

Zbig gniew
środa, 30 października 2019, 23:28

Przecież to było do przewidzenia. Byznes is byznes. A jeszcze parę dni temu pod artukułem "Operacja Nord Stream 2 – opóźnianie w oczekiwaniu na posiłki" niektórzy wyrażali szacun i podziękowanie dla Danii, że opóżnia budowę Nord Streamu i byli gotowi wylewać pomyje na Finów i Szwedów, że nie stawiali przeszkód. Ciekawe co teraz myślą o Duńczykach? I jak oceniają polską politykę? w końcu oddaliśmy Dunom ładny kawałek spornego Bałtyku, tyklo po to by blokowali te rury. A oni tacy niewdzięczni.

Marek1
środa, 30 października 2019, 21:32

No, i to by było na tyle jeśli chodzi o zatrzymanie budowy NS2. Ciekawe czyn ostatecznie Moskwa Dunów tak postraszyła/zachęciła, że klepnęli projekt ?

prawieanonim
poniedziałek, 4 listopada 2019, 00:17

Niczym. Prędzej czy później Duńczycy musieli wyrazić zgodę bo takie jest prawo.

Tweets Energetyka24