Ceny miedzi na LME pod kreską

3 lipca 2019, 10:25
840_472_matched__prui6i_WhatsAppImage20190521at10.26.491
Fot. Energetyka24 / ilustracyjne
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Ceny miedzi na giełdzie metali LME spadają, USA i Chiny na szczycie G20 uzgodniły wznowienie rozmów handlowych, jednak na rynku wciąż panuje pesymizm co do ostatecznego rezultatu rozmów.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME spadła o 68 USD do 5.887,00 USD/t. 

„Podczas rozmów handlowych nie odnotowano znaczących postępów” - ocenia Xu Yongqi, analityk w Citic Futures Co. Jego zdaniem, rynek jest bardzo zaniepokojony perspektywą popytu. 

USA i Chiny na szczycie G20 uzgodniły wznowienie rozmów handlowych, jednak na rynku wciąż panuje pesymizm co do ostatecznego rezultatu rozmów. Prezydent Donald Trump zapewniał w poniedziałek, że negocjacje są już w toku - ale jak podkreślają analitycy, istnieje obawa, że "zawieszenie broni" może nie potrwać długo.

Tarcia handlowe, które trwają od ostatniego lata, doprowadziły do nałożenia ceł wartych miliardy dolarów na różne produkty - od tekstyliów po elektronikę. 

Powrót do rokowań gospodarczych i handlowych między obydwoma krajami uzgodnili w sobotę Trump i przywódca Chin Xi Jinpinga podczas szczytu G20 w Osace. Prezydent USA zadeklarował wówczas także, iż USA nie wprowadzą nowych ceł na produkty z Chin. Zapowiedział także zdjęcie Huawei i inne firmy z „czarnej listy” przedsiębiorstw, które nie mogą kupować towarów od firm z USA. (PAP Biznes) 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Niuniu
środa, 3 lipca 2019, 16:42

To bardzo złe informacje dla KGHM-u i dla Nas. Szykuje się kolejny deficytowy rok dla inwestycji KGHM-u w Ameryce Południowej. Tamtejsza kopalnia chyba już na stałe będzie generowała setki milionów dolarów rocznych strat. Może nawet rezygnacja przez Państwo z podatku górniczego nie wystarczy dla utrzymania rętowności Naszego kluczowego NARODOWEGO koncernu.

Tweets Energetyka24