CBA w Zespole Elektrowni Dolna Odra

7 czerwca 2016, 15:30
Fot. www.zedolnaodra.pgegiek.pl / Flickr

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli we wtorek do Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie k. Szczecina – dowiedziała się PAP w Biurze. Przeszukiwane jest też 35 innych miejsc – biura i mieszkania.

Działania CBA wykonywane sa na polecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Sprawa dotyczy realizacji remontów i inwestycji w Elektrowni - wyjaśnił PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. „Agenci CBA zabezpieczają nośniki danych i dokumentację stanowiącą dowody w sprawie” – podał.

Kaczorek wyjaśnił w rozmowie z PAP, że sprawa dotyczy tzw. korupcji menadżerskiej i przyjmowania korzyści za ustalenie sposobu i przeprowadzenia wybory wykonawcy, a także nadzoru nad przebiegiem robót i ich końcowym odbiorem. Zakres sprawy dotyczy przestępstwa związanego z nieprawidłowościami dotyczącymi mienia wielkiej wartości.

CBA nie podało szczegółów sprawy, ale podkreśliło, że rocznie w Elektrowni na remonty przeznacza się 50-70 mln zł.(PAP)

Zobacz także: Korupcja w spółce Grupy Tauron

Zobacz także: NATO zwiększy bezpieczeństwo Polskich Sieci Elektroenergetycznych

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Piotr
wtorek, 7 czerwca 2016, 16:16

We wtorek (literówka w leadzie)

Chłop
wtorek, 7 czerwca 2016, 22:14

Ej, chopy, ale wiecie, że nie zamieściliście zdjęcia z Dolnej Odry? ;-) To chyba z elektrowni z ul. Gdańskiej w Szczecinie... Cóż... podobno pewne zlecenia nie pojawiały się na stronach www o zamówieniach prac...

Tweets Energetyka24