Biden zniesie sankcje na Nord Stream 2? "Stawiamy jeden warunek"

17 stycznia 2021, 15:40
biden flickr
Fot. Flickr/jlhervàs

Jak donoszą rosyjskie media, USA pod wodzą Joe Bidena mogą znieść sankcje wiszące nad gazociągiem Nord Stream 2. Żeby tak się stało, Europa musi spełnić jeden amerykański warunek.

Według doniesień The Moscow Times, istnieje możliwość, by USA zawiesili sankcje wiszące nad gazociągiem Nord Stream 2. Takiego zdania jest Nicholas Burns, doradca prezydenta-elekta Joe Bidena.

Burns - cytowany przez The Moscow Times - twierdzi, że zniesienie sankcji jest możliwe, ale wcześniej Europa musi oficjalnie zawiesić budowę tego gazociągu. „Da nam to szanse na spokojne rozmowy z niemieckim rządem i innymi zainteresowanymi krajami” - dodaje.

Amerykańskie sankcje wywierają coraz większy wpływ na budowane podbałtycki gazociąg. W sobotę 16 stycznia, ze względu na te restrykcje, z projektu Nord Stream 2 wycofała się spółka Zurich Insurance Group AG.

Reklama

Reklama

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Kika
wtorek, 19 stycznia 2021, 10:56

Demokracja, Wolnosc rynku gospodatczego, Wolnosc handlu, Niezalezni partnezy w EU i NATO, a tu taki szantarz przez sojusznika?

Stary Grzyb
niedziela, 17 stycznia 2021, 18:09

Wiarygodność "The Moscow Times" jest, powiedzmy łagodnie, w dolnej strefie stanów niskich, ale biorąc pod uwagę osobę Bidena i jego zaplecze, to powrót do obamowskiego "resetu", podobnie jak do całej palety innych działań ukierunkowanych na osłabianie USA i Zachodu jako całości niczym zaskakującym by nie był.

czytelnik D24
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 19:15

Biden postawił warunek którego Niemcy nie spełnią. I bardzo dobrze bo kolejne sankcje w drodze.

po trzecie sankcje
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 14:38

Myślałem, że tym warunkiem było wycofanie się z Donbasu i oddanie Krymu.

Davien
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 12:08

Grzybie, to Kongres decyduje o sankcjach i sa tak jak widac cięci na NS2 że nawet weto Trumpa odrzucili a to wymaga zdaje się 2/3 w Kongresie.

Tweets Energetyka24