Wydobycie ropy z łupków w USA najniższe od prawie dwóch lat

17 czerwca 2020, 10:41
49898867732_5677ffce9a_c
Fot. _ Jonathan Cutrer / Flickr

Wydobycie ropy naftowej z siedmiu największych formacji łupkowych w USA spadnie w lipcu do najniższego poziomu od prawie dwóch lat - informuje Energy Information Administration.

Spadki oczekiwane są na wszystkich największych złożach, ponieważ spółki ograniczyły wydobycie ze względu na niskie ceny surowca oraz pandemię koronawirusa, która zmniejszyła popyt.

Agencja Reutera donosi, że liczba aktywnych platform wiertniczych w USA osiągnęła rekordowo niski poziom, zaś wydobycie w lipcu może spaść o 91 tys. b/d. Wydatki ogółem mają być niższe o 35%.

EIA spodziewa się, że wydobycie w Basenie Permskim oraz w Nowym Meksyku spadnie czwarty miesiąc z rzędu, osiągając 4,26 mln b/d. To najniższy poziom notowany od maja 2019.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
yaro
środa, 17 czerwca 2020, 22:21

Miała wieloletni kontrakt na dostarczarczenie skropionego gazu do Polski, teraz zgłasza bankructwo. Według źródeł Agencji Reutera drugi co do wielkości po Exxon Mobil Corp. amerykański producent gazu ziemnego i największy na świecie producent gazu łupkowego, pionier tej technologii, spółka Chesapeake Energy z Oklahoma City przygotowuje się do złożenia wniosku o ogłoszenie bankructwa jeszcze w tym tygodniu. Firma nie radzi sobie z niskimi cenami ropy i zadłużeniem. Wcześniej w USA wniosek o bankructwo złożyły kilkanaście mniejszych firm z tej branży.

Tweets Energetyka24