W Niemczech rozpoczęto budowę podmorskiej części Nord Stream 2

30 lipca 2018, 09:35
w750_gryazovets-vyborg-pipeline-12
Fot. Gazprom.ru

W niemieckiej Zatoce Greifswaldzkiej rozpoczęto proces budowy podwodnej części gazociągu Nord Stream 2.

Jak informuje Deutsche Welle, prace wykonywane są za pomocą statku Castoro 10, który opuszcza rurociąg na dno Zatoki Greifswaldzkiej w okolicach miejscowości Lubmin. Ukończenie budowy gazociągu planuje się do końca 2019 roku.  

Budowa Nord Stream 2 i infrastruktury towarzyszącej została rozpoczęta bez względu na nieukończoną procedurę wydawania zgody przez stronę duńską.

Gazociąg Nord Stream2 ma powstać na dnie Bałtyku, równolegle do uruchomionego w roku 2011 gazociągu Nord Stream. Ma to być dwunitkowa magistrala gazowa o mocy przesyłowej 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie z Rosji do Niemiec. Projektowi temu sprzeciwiają się Polska, kraje bałtyckie i Ukraina. Dzięki planowanej magistrali podwoi się wolumen gazu przesyłanego z Rosji do Niemiec - do 110 mld m sześc. rocznie.

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
xd
czwartek, 2 sierpnia 2018, 00:36

panie kiks, zadam raz jeszcze pytanie, czy uważasz, że prezesi tych kilku zachodnich firm są idiotami którzy wydają firmową kasę dla kaprysu, to jedno, a drugie czy ci \"eksperci\" mogą pochwalić się zbudowaniem firmy podobnej wielkości co np. omv czy choć gazpromu

Kiks
wtorek, 31 lipca 2018, 01:54

@polak Korzystna? W Niemczech negatywne opinie, w Rosji również wyciekła negatywna ekspertyza, którą natychmiast usunięto z sieci, a z ciebie taki Polak jak ze mnie Afroamerykanin. Dziwne, że DF dopuszcza tak głupie komentarze.

leming
poniedziałek, 30 lipca 2018, 22:40

Niemożliwe ! czytając o sukcesach polskich zabiegów by zablokować ten gazociąg miałem pewność że nie powstanie.

polak
poniedziałek, 30 lipca 2018, 15:08

Bardzo korzystna inwestycja, zarówno dla Niemiec, Rosji jak i innych krajów Unii. Nie dość że zapewnia bezpieczeństwo dostaw to jeszcze eliminuje opłaty tranzytowe.

Tweets Energetyka24