USA: Korea Płn. otrzymała 263 nielegalne dostawy surowców energetycznych

22 marca 2019, 01:56
usa-1149896_1920
Fot. Pixabay

Departament Skarbu USA wydał ostrzeżenie dla sektora handlu morskiego, w którym nawoływał do zaprzestania naruszeń sankcji wobec Korei Północnej. Według Amerykanów, reżim Kimów miał przyjąć w 2018 roku aż 263 dostawy surowców energetycznych, głównie paliw ropopochodnych.

„Pomimo wyraźnych sankcji nałożonych przez USA i ONZ na Koreę Północną, kraj ten ciągle obchodzi obostrzenia, zwłaszcza poprzez przyjmowanie międzystatkowych dostaw przerafinowanej ropy i węgla” - obwieścił Departament Skarbu cytowany przez serwis spglobal.com.

Według doniesień amerykańskiej administracji, dostawcy paliw do Korei Północnej stosują szereg taktyk, które uniemożliwiają zidentyfikowanie statków, jakimi dostarczane są surowce. Podrabiają też dokumenty.

Departament Skarbu USA ogłosił jednocześnie, że dodaje dwie spółki handlowe - Dalian Haibo International Freight oraz Liaoning Danxing International Forwarding - do listy podmiotów, które nie mogą korzystać z amerykańskich aktywów.

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Davien
poniedziałek, 25 marca 2019, 14:16

a to panie xD pretensje do ONZ która nałozyła te sankcje, sankcje które tez twoja Rosja poparła :))

Davien
poniedziałek, 25 marca 2019, 14:16

Panie Ferdek to co piszesz to taktyka Rosji dostarczajacej broń terrorystom i silniki rakietowe KRLD, no ale dla ciebie to przecież ,,,

Pan Ferdek
piątek, 22 marca 2019, 18:54

"Według doniesień amerykańskiej administracji, dostawcy paliw do Korei Północnej stosują szereg taktyk, które uniemożliwiają zidentyfikowanie statków, jakimi dostarczane są surowce. Podrabiają też dokumenty". Czyli biorą wzór z największej we wszechświecie amerykańskiej demokracji, dla której m. in. podrabianie dokumentów to chleb powszedni jak np. w przypadku dokumentów dot. broni dostarczanej różnej maści rebeliantom w Syrii.

Xd
piątek, 22 marca 2019, 07:35

No jak to a postawa humanitarna gdzie przywiązanie do wartości przecież na tych sankcjami najbardziej cierpi koreański zwykły człowiek a nie tzw reżim

Tweets Energetyka24