Ukraina ujawniła jaką propozycję dotyczącą tranzytu gazu przedstawi Gazpromowi

July 16, 2018, 12:29
gazociag
Fot.: Flickr

Ukraińska spółka Naftohaz poinformowała jaką propozycję przedstawi Gazpromowi podczas trójstronnych negocjacji dotyczących tranzytu gazu przez terytorium Ukrainy po 2019 roku.

Naftohaz planuje zaproponować rosyjskiemu gigantowi gazowemu, by po 2019 roku tranzyt rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy odbywał się na zasadach europejskich – poinformował prezes Naftohazu Jurij Witrenko podczas audycji w radio Nowoje Wriemja. 

„Jedziemy z naszą główną propozycją – zastosować europejskie zasady do tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy” – powiedział Witrenko. „Będziemy nalegali, by Gazprom działał na Ukrainie w oparciu o te same zasady, w oparciu o które działa w Europie” – dodał.

Witrenko stwierdził, że ma na myśli przede wszystkim kwestie taryfy tranzytowej, rezerwowania mocy przesyłowych i wymiany danymi.

Trójstronne rozmowy z udziałem przedstawicieli spółek energetycznych i rządów Ukrainy i Rosji oraz delegatów Unii Europejskiej odbędą się 17 lipca w Berlinie. Ich tematem będzie przyszłość tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy po wygaśnięciu obecnie obowiązującego kontraktu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
rob ercol
Tuesday, July 17, 2018, 15:16

ukraina nie ma nic do zaproponowania bo niczego nie posiada (poza kiometrami rur na rosyjski gaz)

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24