Spółka Nord Stream 2 AG prosi Danię o złagodzenie wymagań dot. budowy

17 czerwca 2020, 16:27
nsp2-connecting-pipe-sections-above-water-axel-schmidt-1-201908-small-rgb-3
Fot. www.nord-stream2.com

Spółka Nord Stream 2 AG zwróciła się do Danii z prośbą o złagodzenie wymagań dla statków zaangażowanych w budowę rurociągu.

Rosjanie chcieliby, żeby Duńczycy zgodzili się na wykorzystywanie podczas układania rur statków wykorzystujących kotwicę. Dotychczas używano wyłącznie jednostek z systemem dynamicznego naprowadzania. Pozwala on na bardzo dokładne manewrowanie statkiem za pomocą własnego napędu.

Duńska Agencja Energii poinformowała w komunikacie, że w ciągu czterech tygodni ustosunkuje się do wniosku NS2 AG.

Ruch Rosjan jest bezpośrednio związany z amerykańskimi sankcjami, które najpierw wyłączyły z prac szwajcarską jednostkę Allseas, a teraz poważnie utrudniają wykorzystanie Akademika Czerskiego. Aby mógł on rozpocząć działania na duńskich wodach, musi posiadać specjalne ubezpieczenie. Tymczasem Stany Zjednoczone zagroziły objęciem sankcjami wszystkim podmiotom, które pomogą w modernizacji lub ubezpieczaniu jednostek wykorzystywanych do ukończenia Nord Stream 2.

Wyjściem z sytuacji mogłoby być wykorzystanie innej jednostki, zacumowanej w jednym z niemieckich portów, ale do tego potrzebna jest zgoda Duńczyków.

KomentarzeLiczba komentarzy: 80
Szach mat w jednym ruchu
wtorek, 23 czerwca 2020, 01:08

A on dalej ujada! Nowoczesny patriotyzm a la anda!

Szach mat w jednym ruchu
sobota, 20 czerwca 2020, 19:05

Nieprawdopodobne historie. Można powiedzieć złapać kogoś na kłamstwie. A on nic i dalej ujada. ZPP jak nic oni też byli patriotami. Do 89 w książkach. A i tak powszechnie było wiadomo, że to zdrajcy! Anda? Kiedyś już opisywałem taki przykład z historii. Tow. Wiesław cudem przeżył jako jedyny nie pojechał do Moskwy. Jak towarzysze radzieccy wezwali. Wszyscy inni natychmiast zostali zlikwidowani. Do końca życia nie wypowiadał się na ten temat. I do końca życia pozostał lojalny wobec tego zbrodniczego systemu! Co system totalitarny robi z jednostką. Niech nas Bóg broni przed takimi patriotami.

HeHe
poniedziałek, 22 czerwca 2020, 19:20

To tylko napisz proszę jeszcze czytelnikom co to wszystko o czym piszesz i nie piszesz powyżej jak KPRP, KPP, ZPP, PPR, "koncesyjny" PPS, Wanda Wasilewska (córka zaprzyjaźnionego z marsz. Piłsudskim Leona Wasilewskiego), Alfred Lampe, Marceli Nowotko, Paweł Finder, Bolesław Bierut i zbrodniczy system stalinowski, towarzysze radzieccy, sprawa "prawicowo-nacjonalistycznego odchylenia" tow. "Wiesława" ma CHOĆ TROSZKĘ MERYTORYCZNIE WSPÓLNEGO z gazem kupowanym od ruskich przez Europę ... . Obawiam się, że tytułem powyższego komentarza powinno być zatem "Towarzysze radzieccy, Związek Patriotów Polskich i tow. Wiesław a rusko-niemiecki handel gazem czyli i smieszno i straszno".

HeHe
poniedziałek, 22 czerwca 2020, 15:23

To tylko napisz proszę jeszcze czytelnikom co to wszystko o czym piszesz i nie piszesz powyżej jak KPRP, KPP, ZPP, PPR, "koncesyjny" PPS, Wanda Wasilewska (córka zaprzyjaźnionego z marsz. Piłsudskim Leona Wasilewskiego), Alfred Lampe, Marceli Nowotko, Paweł Finder, Bolesław Bierut i zbrodniczy system stalinowski, towarzysze radzieccy, sprawa "prawicowo-nacjonalistycznego odchylenia" tow. "Wiesława" ma CHOĆ TROSZKĘ MERYTORYCZNIE WSPÓLNEGO z gazem kupowanym od ruskich przez Europę ... . Obawiam się, że tytułem powyższego komentarza powinno być zatem "Towarzysze radzieccy, Związek Patriotów Polskich i tow. Wiesław a rusko-niemiecki handel gazem czyli i smieszno i straszno".

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 22:45

Szczury opuszczają pokład. Dyrektor projektu NS2 Hennig Kote, który pracował i przy NS1 podał się do dymisji...

Szach mat w jednym ruchu
czwartek, 18 czerwca 2020, 18:41

Król jest nagi! A tak kozaczyli. Na końcu proszą o pomoc państwo, któremu nie tak dawno grozili. Czy to nie upadek! Nie chce mi się wymieniać wszystkich tych tuzów intelektu i merytoryki? Tych , którym spółdzielnia mieszkaniowa wybudowała dom? Czy może tego,który dwa dni temu pisał,że rosjanie nie potrzebują zgody bo już ją mają? Tak po ludzku nie jest wam wstyd i głupio?

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 00:10

Po pierwsze to "tuzie intelektu i merytoryki" NS 2 AG to nie Rosja tylko spółka utworzona rzez PIĘĆ największych energetycznych spółek Europy zachodniej i Gazprom. Po drugie MERYTORYCZNIE napisz nam CZYM i KIEDY Rosja groziła Danii. Po trzecie to UPADKIEM jest grożenie sankcjami wtedy kiedy nie jest się w stanie samemu wygrać w uczciwej konkurencji na rynku a w dodatku od dziesiątków lat rzekomo broni się "wolności handlu i przepływu kapitału". I tak po ludzku to komu powinno być wstyd i głupio?

Szach mat w jednym ruchu
piątek, 19 czerwca 2020, 09:38

Zrozumiałeś, że to o tobie I jeszcze o drugim intelektaliście od podatków i domu wybudowanego przez spółdzielnię mieszkaniową! Jestem pod wrażeniem! A teraz do rzeczy. Reasumując nie ma ci wstyd ani głupio. Myślałem,że jakaś refleksja bądź zdrowy rozsądek. No cóż chyba za dużo wymagać od ciebie nie można. Zresztą już pisałem o tym wcześniej. A teraz jeśli pozwolisz to do brzegu. We wtorek piszesz,że rosjanie nie potrzebują zgody od Duńczyków bo już ją mają? W środę piszesz ,że o nic nie proszą? W czwartek kwestionujesz mój wątek o grożeniu Danii? Od siebie dodam,że państwo którego interesy tak tutaj reprezentujesz groziło również Szwecji i Finlandii! Polemika z kimś takim jak ty to strata czasu to jakbym cofnął się do początku lat 80-tych? Wiesz czemu? Bo wtedy zrozumiałem czym jest zsrr. Na lekcji historii. Nauczyciel stwierdził,że ostatnie wielkie zwycięstwo oręża polskiego to Wiedeń 1683. Zgłaszam się do odpowiedzi i mówię, że jeszcze była bitwa warszawska 1920! Konsternacja bo nikt nie słyszał o takiej bitwie. Nauczyciel zaprasza mnie na środek klasy i tak długo leje,aż zmieniam zdanie! I tak jak czytam to o czym piszesz. To w jaki sposób mijasz się z prawdą. Jaka agresja temu towarzyszy. Jak reagujesz na oczywiste fakty. To czysty PRL kraina absurdu i głupoty, kłamstwa i represji. Z tym, że ty ani z prl-elem ani z polską nie masz nic wspólnego. To wszystko bez odbioru.

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 11:26

Przede wszystkim to skoro piszesz tutaj o MERYTORYCE i o ile jesteś w stanie się zastanowić to zrób to i zastanów się co ta patriotyczno-rzewna opowieść o twoich przeżyciach związanych z bitwą warszawską ma wspólnego MERYTORYCZNIE z tematem powyższego tekstu. Strata czasu to właśnie próba MERYTORYCZNEJ dyskusji z kimś kto komentarzami leczy swoje traumy i kompleksy powołując się na "refleksję i zdrowy rozsądek".

Szach mat w jednym ruchu
piątek, 19 czerwca 2020, 14:11

Merytoryka w twoim przypadku! Przecież ty nie rozumiesz znaczenie tego słowa! 3 twoje kłamstwa nie mające nic wspólnego z rzeczywistością pokazałem. To tylko z ostatnich 3-dni! Nawet nie potrafisz się do tego ustosunkować! Przechodzisz nad tym do porządku dziennego. Jesteś tak samo wiarygodny jak niuniek? Śmiechu warte.

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 16:12

Kwestionuję twój wątek o "grożeniu" Danii bo to "opowieści dziwnej treści". Tak jak opowiadanie o tym, że ruscy "grożą" krajom bałtyckim czy, że Rosja zaatakowała Gruzję, obliczone na to, że opowiadanie kłamstw 100 razy doprowadzi do tego, że przeciętny człowiek będzie je uważał za fakty których nie trzeba sprawdzać i sam będzie je powtarzał. Mechanizm upowszechniony przez Josepha Goebbelsa, byłego ministra propagandy Niemiec.

Szach mat w jednym ruchu
piątek, 19 czerwca 2020, 17:08

Na dole bodajże kol. GB opisał wątek duński. Łącznie z datami. I dokładnymi groźbami . Jesteś idealnym przykładem co robi system totalitarny z jednostką . Nawet na tym portalu było to opisywane! O kom. przez grzeczność nie wspomnę. Przestań się pogrążać. A kwestionować to możesz sobie wypłatę w olgino i wybuchające respiratory!

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 19:30

Ależ sam jesteś przykładem na to co wbija ludziom do głowy propagandowa "jedyna słuszna linia". Żadnych konkretów oprócz "2015" jako rzekomego roku kiedy to jakiś ruski ambasador rzekomo groził Danii GB nie przytoczył. Poza tym kwestionować swojej narodowości podobnie jak Davien nie musisz - wyraźnie widać co porobiła z wami propaganda waszej "batkiwszczyny" i "wybuchające respiratory" zajmujące tytułowe strony "Ukraińskiej Prawdy" oraz "Zerkało Tyżnia".

Szach mat w jednym ruchu
piątek, 19 czerwca 2020, 20:53

Znowu błysnołeś! Przecież proponowałem tobie spotkanie w Polsce. Rura ci zmiękła zapomniałeś już! Z mojego punktu widzenia sytuacja jest prosta i klarowna. Twój punkt widzenia jest prorosyjski. Jeszcze raz powtórzę nigdy niczego pozytywnego nie napisałeś o Polsce! Pal licho Jankesów,NATO czy Unię? Nie przypominam sobie. Natomiast przypadkiem twoja narracja w kwestii Krymu, Gruzji ns 1,2 itd.to putin? Te same argumenty,słowa ! Już kilka razy zwróciłem uwagę takim jak ty. Przecież według ciebie i innych Ukraina to bankrut. A mimo to zatrudnienia ludzi w Polsce na tym forum. Zadaniem ich jest pisanie kom.wspierających Polskę i atakowanie rosji? Jednocześnie jakoś słabo piszą o Ukrainie! Przecież to kwadratura koła? Fakty są takie, że póki co tylko rosji udowodniono że stworzyła tak zwane farmy trolli! Gdzie zadaniem pracowników przypisanych do poszczególnych państw jest pisanie głupot? I tak samo jak ty udawadniają,że są mieszkańcami danego kraju,patriotami płacą podatki.

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 23:10

Czy ty nie rozumiesz, że ja cię nie znam, nie wiem ktoś zacz i w związku z tym nie mam specjalnej ochoty spotykać się z tobą "gdzieś w Polsce na piwo"? Ponadto z mojego punktu widzenia (w odróżnieniu od twojego) sytuacja wcale nie jest taka "prosta i klarowna" bo w przeciwieństwie do ciebie nie jestem wróżem a więc nie jestem pewny tego kim jesteś. Napisałeś kiedyś, że mieszkasz w Katowicach a ja mieszkam w Warszawie i "rura mi zmiękła" z powodu tego co napisałem powyżej oraz zwykłego braku czasu. Odnosząc się do tego co napisałeś to przecież można łatwo obrócić to w drugą stronę (czyli tak jak kiedyś już to zrobiłem) bo ja także nie zauważyłem niczego pozytywnego o Polsce w twoich komentarzach a twój punkt widzenia jest proukraiński i projankeski. Tutaj także mógłbym napisać "twoja narracja w kwestii Krymu, Gruzji, NS1, NS2" itd. to Poroszenko, Tyma, Klimkin, Kułeba, Jaceniuk, Departament Stanu itp., itd. Skoro ty w sprawie ukraińskich trolli zwracasz uwagę na brak zamożności ich mocodawców to ja zatem robię to samo w kwestii trolli rosyjskich. Od WIELU już LAT komentatorzy mający poglądy takie jak ty lub do twoich zbliżone piszą o „dramatycznej sytuacji Rosji” i o tym, że powinniśmy rozbudować Straż Graniczną bo jakoś trzeba będzie obsadzić tę granicę z Chinami na Uralu a tu nagle OKAZUJE SIĘ, że ruskich stać na farmy trolli, opłacanie wszystkich naokoło, dopłacanie do eksportu gazu, ropy czy broni ...? Przecież wszystko to wskazuje na to, że Rosja musi być w sytuacji wręcz wybornej … . Napiszę ci tak - słyszałem i czytałem prawdopodobnie tysiące razy o Jewgeniju Prigożynie, jego farmie trolli na ul. Sawuszkina w Petersburgu ale biorę to z tzw. (jak mawiają Jankesi i Brytole) z ziarnem soli. Twierdzę, że ruscy jak najbardziej działają na odcinku propagandowym na różnych frontach ale twierdzę też, że ta ruska aktywność nie różni się od takiej aktywności innych krajów usiłujących w ten sam sposób realizować swoje propagandowe interesy tylko ostrze działalności tych ostatnich skierowane jest przeciwko Rosji. Poza wszystkim - ja zgodnie z zasadą że "krowa która dużo ryczy daje mało mleka" nie próbuję udowodnić nikomu, że jestem patriotą opowiadając chociażby rzewne, patriotyczne historie, chociaż oczywiście za takiego się uważam. Uważam się poza tym (WAŻNE) za PRAGMATYKA – i jak najbardziej PŁACĘ PODATKI :)

GB
sobota, 20 czerwca 2020, 01:21

O jakiej pragmatyczne piszesz skoro NS2 miał zostać skończony najpóźniej w I kwartale 2020 roku, a do dziś nie jest? Nawet metra od grudnia nie położono i już wiadomo że budowa nie ruszy do 1 września 2020. Przy czym jeśli nie będzie duńskiego pozwolenia to nie ruszy w ogóle. Trasy alternatywne i tak idą po wodach duńskich (jest jeszcze opcja po wodach polskich). Więc kiedy ten NS2 zostanie ukończony i kto go certyfikuje?

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 15:20

A co fakt nie zakończenia budowy NS 2 ma wspólnego z moim i z "pragmatyzmem" w ogóle? Z tego wynika, że ty po prostu nie rozumiesz znaczenia tego słowa. Czepiłeś się jak rzep psiego ogona duńskiego pozwolenia i pytań KIEDY. Czy ty jesteś z Niemiec i czekasz na gaz z NS 2 jak na przeżycie? Napisałem - w czasie długiego oczekiwania na duńskie pozwolenie Putin i Merkel w Soczi powiedzieli o alternatywnej trasie po której mógłby przebiegać ten gazociąg i która nie wymagałaby duńskiego pozwolenia i dużo bardziej wierzę im niż tobie. Napisałem także, że Niemcy i ruscy poradzą sobie z zakończeniem budowy. Wcześniej lub później ale sobie poradzą. Noża na gardle nikt nie ma bo jest NS1, Jamał i podpisana z Ukrainą korzystna dla ruskich umowa do 2024 a ruski gaz i bez NS2 jest hegemonem w zachodniej Europie.

GB
sobota, 20 czerwca 2020, 19:43

Jaki to jest "pragmatyzm" skoro alternatywa trasa będzie szła po wodach dunskich, czyli i tak pozwolenie Danii jest niezbędne. Wyjaśnisz?

Szach mat w jednym ruchu
sobota, 20 czerwca 2020, 00:33

Poroszenko,Klimkin,Kułeba,Jaceniuk departament stanu,granica z Chinami? Moje poglądy też nie specjalnie polskie? Zdaje się,że kilkanaście godzin temu nie jaki putin po trzech miesiącach życia w bunkrze. Opublikował swoje przemyślenia dotyczące 2 woj.św. Przypadkiem też zarzuca wszystko wszystkim głównie Polsce i Polakom! Czytając twój komentarz mam podobne odczucia. Tym bardziej przypominajac sobie twoje wyjątkowo stronnicze antypolskiego treści wylewające się z każdego twojego kom. Bo trudno mi zrozumieć takiego polskiego patriotę,który tak bardzo kibicuje ns? Czy też tak bardzo broni wszystkiego jak lew co dotyczy rosji. Podczas 2 woj.św była taka organizacja Związek Patriotów Polskich! Wypisz wymaluj. Na koniec przypominam sobie kogoś kto argumentował jak ty. I też przedstawiał się jako Polak i patriota! Anda?

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 15:41

A KIEDY i CO ja "zarzucałem głównie Polakom"? JAKIE i KIEDY widziałeś "wyjątkowo stronnicze ANTYPOLSKIE treści wylewające się z KAŻDEGO mojego komentarza". Na podstawie tego co piszesz mogę tylko przypuszczać, że masz poważne kłopoty z czytaniem po polsku. Kibicuję NS głównie dlatego bo uderza on w ukraińskie interesy WCALE nie uderzając w nasze i dlatego, że to KTO , CO i OD KOGO kupuje jest TYLKO i WYŁĄCZNIE sprawą SPRZEDAJĄCEGO i KUPUJĄCEGO a są takie mocarstwa które zawsze obłudnie twierdziły, że walczą o "wolność handlu i swobodny przepływ kapitału". Teraz widać, że walczyły o wolność SWOJEGO handlu i swobodny przepływ SWOJEGO kapitału. I przestań wyciągać jakichś absurdalnych porównań do ZPP :)

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 00:51

I co z tego że przez 5 spółek jak 51% ma Gazprom. I chodzi o to że będzie sprzedawać rosyjski gaz, a to znaczy że podatki od sprzedaży będą trafiać do rosyjskiego budżetu, a ten przeznacza je do napaści na europejskie państwa, finansowanie terrorystów (Wagnerowcy, "zielone ludziki" itp.). Po drugie w 2015 roku Rosja (słowami swego ambasadora) groziła że zatopi duńskie okręty bronią atomową. Po trzecie jeśli chodzi o gaz to USA konkuruje przede wszystkim na rynku europejskim z Katarem, a nie Rosją. Gdyż USA może sprzedawać w Europie tylko LNG i Katar tak samo. A jakoś na Katar sankcji nie nakłada. Nie nakłada też sankcji na gaz norweski, na Baltic Pipe, na gaz brytyjski, na gaz afrykański, czy ten z Azerbejdżanu.

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 01:18

Po pierwsze to do napaści na jakież to "europejskie państwa" rosyjski budżet przeznacza te podatki od sprzedaży rosyjskiego gazu? Po drugie skoro napadanie na inne kraje jest kryterium tego od kogo powinno się gaz kupować a od kogo nie to dlaczego Polska kupuje amerykański LNG skoro pieniądze trafiają do amerykańskiego budżetu a ten przeznacza je do napaści na inne europejskie i azjatyckie kraje jak np. Jugosławia w roku 1999 czy Irak w roku 2003? Po trzecie to "wagnerowcy" są najemnikami a takie same organizacje najemników są w USA czy Wlk. Brytanii i walczą w różnych konfliktach - o co więc chodzi? Po czwarte "terrorystami" można nazwać każdego kto atakuje cywilne cele. Po piąte to USA nakłada sankcje na rosyjski gaz bo to właśnie jego rekordowe ilości w Europie ograniczają sprzedaż Amerykanom i stąd groźby sankcji skierowane przeciw sprzedającym i kupującym ruski gaz.

Davien
piątek, 19 czerwca 2020, 02:16

A choćby do napasci na ukrainę Heheszku wiec skoncz zmyslać. Z najemnikami tez pojechałes:) Wagnerowcy którzy w Rosji powinni siedziec po więzieniach szaleja jako osobiste wojsko Putina a jakoś nei przypominam sobie by Blackwater było uzywane jako oddziały wojskowe przez USA. Byli zwykłymi ochroniarzami. Ale ovzywiście możesz Heheszku wymienić te kompanie najemników z USA i UK. Bajki o Jugosławii czy iraku sobei daruj, zobacz czemu NATO interweniowało w Serbii, bo Jugosławia mdziecko rozpadła się po smierci Tito. Terrorysci z Rosji sa w Donbasie, na Krymie( tak zielone ludziki to terrorysci bo żołnierzami nie byli w swietle prawa międzynarodowego), Piraci z Rosji napadli na ukraińskei okrety więc zwyczajnie milcz trollu.

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 11:41

Przestań wymyślać Davienku. NATO interweniowało w JUGOSŁAWII w 1999 roku a Amerykanie bezprawnie w świetle prawa międzynarodowego bombardowali Jugosławię w latach 1999 i 2000 bo zamierzali siłowo oderwać od tego kraju jedną z jego prowincji aby Jugosławię osłabić i stworzyć polityczno-wojskowy przyczółek militarnie temu krajowi zagrażający. Nie wymyślaj także trollu ukraiński o "terrorystach" w Donbasie bo nie tylko oni na świecie są rebeliantami co nie oznacza, że są terrorystami. Jeżeli ktoś "w świetle prawa międzynarodowego" nie jest żołnierzem to nie robi to z niego automatycznie terrorysty. Poza tym Blackwater było przez Amerykanów używane w Iraku (odpłatnie).

Davien
piątek, 19 czerwca 2020, 15:09

Heheszku Jugosławia rozpadła sie do 1992r. Pózneij Serbia sobie przywłaszczyła nazwe dla efemerycznego tworu istniejacego do zdaje się 2003r więc koszmarna wpadka a teraz dalej ruski najmito, bos na trolla za....: w Donbasie masz rosyjsich terrorystów, bo tym sa bandyci jak Giorkin, Motorola itp. Żołnierze z bronia bez oznaczeń państwowych czy w obcych mundurach sa uznawani za szpiegów i terrorystów i zgodnei z konwencją genewską mozna ich rozstrzelac na miejscu i bez sadu. Blackwater było uzywane jako ochroniarze, a Wagnerowcy , czyli przestępcy w swietle własnego rosyjskiego prawa sa prywatna Armia Putina. I to tyle z twoich bredni.

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 19:34

Jugosławia w czasie wojny o Kosowo nie była żadnym "efemerycznym tworem" a federacją Serbii oraz Czarnogóry i dopiero po zakończeniu związku państwowego z Czarnogórą przestała być Jugosławią, ukrański ignorancie. "Koszmarna wpadka"? :) W Donbasie natomiast są REBELIANCI, wbrew temu co ci wbijają do głowy twoi prowydnycy a terrorystami są banderowcy, ostrzeliwujący rejony mieszkalne Doniecka i innych miejscowości Donbasu o czym wielokrotnie informowało OBWE a o dokonywanych przez banderowców torturach i zbrodniach w liście otwartym do Poroszenki napisało Amnesty International już w 2015 roku. Chwilowo zatem tyle wypisywania ukraińskiej propagandy trollu.

Davien
piątek, 19 czerwca 2020, 23:47

Heheszku, zrozum ze Jugosławia wtedy NIE ISTNIAŁĄ bo rozpadła sie wczesneij. A Serbia sobie przybrała dumnie nazwe Federalnej Republiki Jugosławii co z Jugosławia nei miał nic wspólnego. W Donvbasie masz rosyjskich terrorystów i bandytow, nei ma tam zadnych rebeliantów rosyjski najmito ( bos na trolla zwyczajnei za...). I to tyle twojego plucia jadem.

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 00:15

Niestety Davienku ale mam dla ciebie przykrą wiadomość. To nie ty decydyjesz o zakończeniu konstytucyjnych bytów państwowych a nazwa Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii była nazwą ówczesnej federacji Serbii i Czarnogóry. Taką też nazwę tego kraju stosowano WSZĘDZIE :) W Donbasie natomiast ukraiński trollu wszyscy mamy REBELIANTÓW - uznanych przez Niemcy i Francję sygnatariuszy porozumień Mińsk 2 :) Poza tym opanuj się bo jeszcze coś ci się stanie ... .

Davien
niedziela, 21 czerwca 2020, 13:15

Heheszku, decyduje historia a ta zdecydowała że Jugosławia skończyła sie w 1992r. W Donbasie nie ma rebeliantów sa za to rosyjscy terrorysci i bandyci więc daruj sobie plucie jadem bo nie sa oni strona formatu normandzkiego ale Rosja załosny ruski najmito.

HeHe
poniedziałek, 22 czerwca 2020, 12:35

Rosja żałosny trollu jest GWARANTEM wykonania porozumień tak jak Francja i Niemcy a bombardowania Jugosławii miały miejsce a latach 1999 oraz 2000 tak więc bombardowana była JUGOSŁAWIA.

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 22:48

Jacy rebelianci są w Donbasie? To zwykli rosyjscy zbrodniarze, bandyci i terroryści.

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 01:46

Napaść na Ukrainę, na Gruzję (lata 90), napaść na niepodległą Czeczenię. Co do wojen USA to było Serbii nie atakować państw na Bałkanach to by USA i NATO nie interweniowalo. Co do Iraku, to miał zlikwidować broń chemiczną, a jej nie zlikwidował (broń została odnaleziona po wojnie). Wagnerowcy są rosyjskimi najemnikami, czyli terrorystami. Tu rozróżnienie jest proste. Rosyjski najemnik to terrorysta i bandyta, brytyjski, czy amerykański najemnik to najemnik. Naucz się tego na pamięć. Po czwarte zgadzam sie. Dlatego za organizację terrorystyczną należy uznać rosyjskie lotnictwo, które atakuje szpitale w Syrii. Przy czym dozwolone jest przypadkowe bombardowanie chińskich ambasad, czy innych celów cywilnych (bo jest przypadkowe) jeśli dokonuje to lotnictwo NATO. Po piąte, w tym roku sprzedaż rosyjskiego gazu załamuje się gwaltownie w Europie i to na rynkach których nie dotyczą amerykańskie sankcji, np. w Turcji. A tam USA konkuruje z Katarem, Azerbejdzanem i na nie sankcji nie nakłada. Jeszcze coś ci wytłumaczyć?

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 12:23

Po pierwsze to Gruzja była agresorem i takim mianem określiło ją OBWE oraz komisja Unii Europejskiej stworzona do zbadania przyczyn tego konfliktu zbrojnego. Nigdy nie było żadnej niepodległej Czeczenii i w związku z tym nie mogło być napaści na niepodległą Czeczenię. Po drugie nie konfabuluj o najemnikach bo ośmieszasz się a rosyjski najemnik to taki sam najemnik jak najemnik amerykański, brytyjski czy francuski. Po trzecie to w 1999 roku USA bezprawnie bombardowały JUGOSŁAWIĘ z zamiarem siłowego oderwania od niej Kosowa i wojna ta nie miała nic wspólnego z zakończoną już wtedy wojną 1991-1996 (naucz się tego). W Iraku nic nie zostało "odnalezione" a broń chemiczna była zwykłym pretekstem do amerykańsko-brytyjskiej agresji na ten kraj (z naszym wstydliwym udziałem). Po czwarte skoro za "organizację terrorystyczną" należy uznać lotnictwo rosyjskie to uznać za nią należy amerykańskie siły powietrzne które atakowało cele cywilne w Iraku czy Afganistanie (nie wspominam nawet Wietnamu) oraz lotnictwo izraelskie które od ponad 50 lat atakowało palestyńskie cele cywilne. Po piąte to w tym roku sprzedaż NIE TYLKO ROSYJSKIEGO ALE PRZEDE WSZYSTKIM AMERYKAŃSKIEGO GAZU ZAŁAMUJE SIĘ GWAŁTOWNIE a jego wydobycie w Stanach osiągnęło historyczne minimum np. w Europie amerykański gaz płynie już tylko do nas i na Ukrainę. Jeżeli jeszcze mogę uzupełnić braki twojej wiedzy to pytaj.

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 23:06

Nie pisałem o wojnie 2008 roku tylko wyraźnie o wojnie w latach 90, gdzie Rosja bandyckie napadła na Gruzję. Czeczenia była niepodległej państwem, na które napadla Rosja. W Iraku odnaleziono broń chemiczną co nawet ty przyznałes. Atak na Serbię miał głębokie uzasadnienie bo mamy to zwykle bywa sprzymierzeniec Rosji zachowywał się tak samo jak Rosja czyli przeprowadzał czystki etniczne. Lotnictwo amerykańskie nie atakuje celów cywilnych, za to Rosja/ZSRR zarówno w Afganistanie jak i Syrii wykorzystywała swoje bombowce Tu-22M3 do terrorystycznych nalotów dywanowych na miejscowości bez znaczenia militarnego. I jest to zbrodnia wojenna.

Davien
piątek, 19 czerwca 2020, 15:15

W iraku ruski najmito znaleziono tony broni chemicznej ale patrząc po twojej reakcji chyba ci oszczedził oficer prowadzący takiego wstrzasu: sprawdz sobei Operation Greed:)) Ruski najemnik jest bandyta i przestepca nawet w swoim własnym kraju wg rosyjskiego prawa:) Rosujskei lotnictwo celowo i z premedytacją atakuje cele cywilne jak szkoły czy szpitale, vcelowo dokonuje nalotów dywanowych na całe miasta( Aleppo) a jak ich łapia na gorącym uczynku( atak na chronione przez ONZ szkoły i szpitale) to Rosja wycofuje się z konwencji genewskiej o ochronie cywilów. Afganistan to 10 lat mordów ludności cywilnej przez Rosjan( ponad 2 miliony zabitych w CELOWYCH atakach na wioski afgańskie więc zwyczajnie milcz ruski trollu.

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 20:15

Drobna poprawka - wojna iracko-irańska toczona była oczywiście w latach 1984-1988 a nie w latach 1984-1985 jak omyłkowo poniżej napisałem.

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 22:59

No widzisz. Sam przyznaje za że Irak miał broń chemiczną.

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 00:02

Skoro jak twierdzisz "przyznaję" to przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem na temat tej broni w Iraku.

GB
sobota, 20 czerwca 2020, 01:04

No właśnie przeczytałam. To była broń chemiczna, co sam przyznałes. A że nazwałeś ja złomem??? Nic dziwnego. Jesteś po prostu przyzwyczajony do rosyjskiego złomu...

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 20:03

Piszesz brednie o rozpadających się pociskach które nadawały się do użytku MOŻE jeszcze na przełomie lat 80 i 90 oraz były RZEKOMO poukładane na pustyni. Nie pamiętała o nich podobno nawet armia iracka (na to wskazywał ich stan). Te DAWNO niezdatne do użytku pociski i rakiety sprzedawał Amerykanom jakiś cwaniak który wiedział gdzie leżą a twierdził, że było to w szczerej pustyni, PRAWDOPODOBNIE niedaleko granicy iracko-irańskiej. Zresztą ten złom pochodził najprawdopodobniej z czasów wojny iracko-irańskiej toczonej w latach 1984-1985 a Amerykanie i tak nigdy tego składu nie znaleźli. Podejrzewano, że cwaniaczek planował dalsze transakcje z Amerykanami i gdzieś pociski schował a potem z niewadomych przyczyn z tych transakcji zrezygnował. Tak wyglądała ta wielka amerykańska operacja "Avarice" i rejonowy prowydnyk nie powiedział ci jaka była prawda z bronią chemiczną znalezioną w Iraku po wojnie bo nie intersuje go to jak bardzo się ośmieszysz przy wypisywaniu podobnych bredni.

Davien
piątek, 19 czerwca 2020, 23:49

Arsenał w Amarah ruski trollu cos ci mówi. Jak nei to sobie sprawdz i skończ zasmiecac to forum swoimi popłuczynami:)

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 22:51

Cała broń chemiczna miała zostać zniszczona przez Irak. Irak miał na to z 10 lat. Ile można było czekać.? Tym bardziej że Irak używał wcześniej broni chemicznej przeciwko Kurdów. Mógł jej w każdej chwili użyć, trzeba było pokazać siłę i odstrzelić Saddama i jego popleczników.

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 00:07

Bzdura. Irak w momencie inwazji nie miał takiej broni i nikt jej tam nie znalazł ani przed, ani po tej inwazji a użył takiej broni przeciw Kurdom w 1986 roku (słownie: tysiąc dziwięćset osiemdziesiątym szóstym). Dodaję, że amerykańsko-brytyjska agresja miała miejsce w roku 2003. Pytam cię teraz jak Jasiński w serialu "Dom" - mówi ci to coś?

GB
sobota, 20 czerwca 2020, 01:06

Ależ miał. Znaleziono ta broń po 2003 roku. Broń chemiczną można długo przechowywać. Nic dziwnego że dla ciebie jest złomem, bo taka jest każda rosyjska broń.

HeHe
poniedziałek, 22 czerwca 2020, 12:41

Irak takiej broni nie miał i nikt w Iraku jej nie znalazł ani w czasie inspekcji prowadzonych na zlecenie RB ONZ, ani po amerykańsko-brytyjskiej agresji na ten kraj a co do złomu to ośmieszasz się robiąc to na własne życzenie.

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 13:44

I ty się nie martw o amerykański gaz, tylko sobie przeczytaj dzisiejszy artykuł o Gazpromie na Defence 24: "Czarne chmury nad Gazpromem, czy rosyjski gigant przetrwa kryzys?." Jak czegoś nie zrozumiesz to pytaj.

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 13:17

Po pierwsze to Rosja była agresorem bo jej wojska weszły nielegalnie do gruzińskiej Abchazji i w 1993 roku walczyły z gruzińskimi wojskami choćby o Suchumi. Doucz się. Po drugie jak najbardziej była niepodległa Czeczenia. Po trzecie - rosyjski najemnik to terrorysta i naucz się tego na pamięć, a brytyjski itd. najemnik to najemnik. Po czwarte, w Iraku została znaleziona broń chemiczna, oczywiście po wojnie. Po piąte, nie amerykańskie lotnictwo CELOWO nie atakowało obiektów cywilnych w Afganistanie, czy Iraku, a lotnictwo ZSRR owszem używało w Afganistanie bombowców Tu-22M do nalotów dywanowych na afgańskie miasta, w czasie gdy wojska sowieckie uciekały z Afganistanu. Co do gazu, to w takiej Turcji sprzedaż rosyjskiego gazu gwałtownie maleje (w ogóle eksport rosyjskiego gazu maleje), a amerykańskiego do Turcji rośnie. Co więcej w lutym dostawy gazu LNG z USA do Europy były większe niż Kataru. Musisz więcej czytać, a mniej pisać. No i jak tam doczytałeś już że pozwolenie Danii jest konieczne do dalszych prac przy NS2?

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 14:48

Po pierwsze to Abchazja i Osetia Południowa ogłosiły niepodległość od Gruzji w latach 1991 oraz 1992 czyli zaraz po ogłoszeniu przez Gruzję niepodległości od ZSRR i maja do tej niepodległości takie samo prawo jak Gruzja a gruzińskie wojska usiłowały tę niepodległość im odebrać co się nie udało. Najwyraźniej ONZ podzielił ten punkt widzenia bo przyznał wojskom rosyjskim mandat do sprawowania misji pokojowej w Abchazji i Osetii Południowej. Misja ta przez ruskich była sprawowana do gruzińskiego ataku w sierpniu 2008. Tak więc to ty się doucz. Po drugie część czeczeńskich możnych rodzin (klanów) faktycznie ogłosiła niepodległość Czeczenii ale druga część klanów rodzinnych tej republiki nie zgadzała się na taką deklarację uznając ją za nieważną. Skutkiem tego i innych rzeczy było to, że niepodległość ta przez nikogo nie została uznana. Po trzecie najemnicy "Wagnera" to Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, Kazachowie a nawet Serbowie i z terroryzmem MOGĄ mieć tyle samo wspólnego co amerykańscy i brytyjscy najemnicy JEŻELI atakują cele cywilne i tę zależność musisz sobie wbić do głowy. Po czwarte w Iraku nie została znaleziona broń chemiczna a Amerykanie wykorzystali ją jako pretekst do dokonania agresji - dużo o tym ostatnio jest pisane a więc czytaj nie tylko to co ci odpowiada pod kątem treści. Po piąte to WSZYSCY - Amerykanie, Rosjanie, Żydzi atakowali obiekty cywilne w Iraku, Syrii czy Afganistanie a jeżeli "mleko się wylało" to wszyscy zgodnie twierdzili, że nastąpiła pomyłka abo że jest to "collateral damage" - termin ukuty przez amerykańskich wojennych spin doctorów w czasie bombardowań Jugosławii w 1999 i 2000. Oczywiście niepobitym przez nikogo szczytem bombardowań celów cywilnych były amerykańskie dywanowe naloty na Wietnam przeprowadzane z użyciem napalmu oraz broni biologicznej czego efektem poza MILIONAMI OFIAR jest to, że do dzisiaj w Wietnamie rodzą się kalekie dzieci. Co do gazu to cytat "Co więcej w lutym dostawy gazu LNG z USA do Europy były większe niż Kataru" - ale to rosyjski gaz utrzymuje ABSOLUTNY PRYMAT w ogólnym zużyciu "błękitnego paliwa" przez Europę zachodnią - jeszcze na początku tego roku stanowił on REKORDOWE 42% całości gazu konsumowanego przez zachodnią Europę. Na gazowym rynku tureckim natomiast Rosja jest na trzecim miejscu wśród eksporterów tego surowca. Wychodzi więc na to, że to ty musisz właściwie ROZUMIEĆ to co czytasz a nie tak czytać aby rozumieć to co chciałbyś zrozumieć. Poza tym nie martw się o Danią i NS2 bo osiwiejesz a i tak ruscy oraz Niemcy ukończą tę inwestycję. Trochę wcześnie czy trochę później ale ukończą.

Davien
piątek, 19 czerwca 2020, 20:08

Heheszku, trollu załosny, jak ONZ mógł cokolwiek przyznac Rosji jak nei uznaje istnienia Abchazji i Osetii Płd, dla ONZ to ciagle Gruzja. W Iraku znaleziono tony broni chemicznej, polecam sobie sprawdzić arsenał w Amarah i setki znalezionych tam pocisków z sarinem. Jedynie Rosja atakuje celowo obiekty cywilne co jej wielokrotnie udowodniono, a jak wpadli na atakowaniu chronionych przez ONZ SYRYJSKICH ( apodobno to sojusznik Rosji) szkół i szpitali to Rosja wycofała sie z konwencji o ochronie cywilów. W Wietnamie nei uzywano broni biologicznej, Agent orange nia nei jest, to defoliant a jego ujemne skutki nie były wówczas znane, napalmu na Wietkong i wojska Wietnamu Płn jak najbardziej całkeim legalnie można uzywać, a na cywilach to Rosja uzywała bomb zapalajacych( Syria) Termin collateral Damage jest znacznie starszy i nic dziwnego ze Rosja go nei uzywa bo odnosi się on do przypadkowych ofiar a Rosja CELOWO atakuje cywili i to od zawsze. Dywanowe naloty na cywili stosuje Rosja w Syrii, stosowała w Afganistanie mordując miliony cywili afgańskich. Na turwckim rynku gazowym Rosja jest na piatym miejscu a nei na trzecim. Bez zgody Danii nich nie ukończycie chocby Putin z Merkel na kolanach błagali:)

HeHe
piątek, 19 czerwca 2020, 21:26

Bredzisz ukraińska sierotko, na polecenie swojego rejonowego prowydnyka. Po pierwsze ograniczone ilościowo i sprzętowo siły rosyjskie stacjonujące w Osetii Południowej i Abchazji miały mandat ONZ na pełnienie tam misji pokojowej no ale kto ci o tym napisze - przecież nie twoi koledzy. Po drugie o "arsenale" który RZEKOMO był w okolicach Amarah napisałem powyżej i Amerykanie nie znaleźli tam JEDNEGO, literalnie JEDNEGO pocisku a wszystkie które pozyskali kupili od jakiegoś Araba z którym następnie stracili kontakt. Było to KILKASET rozpadających się pocisków które NAJPRAWDOPODOBNIEJ pochodziły z wojny iracko-irańskiej toczonej w latach 1984-1988. Po trzecie CELOWO obiekty cywilne NA PEWNO były atakowane przez lotnictwo Izraela (dziesiątki tysięcy ofiar w obozach uchodźców palestyńskich w ciągu 50 lat), amerykańskie siły powietrzne które w Wietnamie stosowały napalm, biały fosfor, zagęszczoną benzynę oraz różne rodzaje herbicydów (te ostatnie w celu zatrucia upraw ORAZ WODY) i prowadziły "non - discriminate" ataki na wietnamskie wsie, miasteczka i miasta (np. dywanowe naloty na Hai-Phong czyli port Hajfong). Zresztą o tym co wyprawiali twoi amerykańscy "bohaterowie" możesz poczytać m. in. w książce Hue 1968 Marka Bowdena, naocznego świadka wydarzeń. Oceniana ogólna liczba ofiar cywilnych amerykańskiej interwencji w Wietnamie (bez Laosu i Kambodży) to ok. 2 milony ludzi. Obiekty cywilne były oczywiście także atakowane w czasie wojny w Afganistanie i dokonywały tego sowieckie samoloty, śmigłowce, siły lądowe oraz strona przeciwna konfliktu a liczba ofiar cywilnych wojny oceniana jest na 1,3 miliona z tym, że nie dokładnie wiadomo jaka część tej liczby została zabita przez sowietów a jaka padła ofiarą terroru strony przeciwnej. Faktem jest, że były to ofiary sowieckiej interwencji w tym kraju. Po czwarte termin "collateral damage" wymyślili amerykańscy spin doctorzy wymyślili usprawiedliwić zbombardowanie ambasady ChRL w Belgradzie. Po piąte zgoda - na tureckim rynku gazowym ruscy zajmują PIĄTĄ pozycję. Po szóste - zanim Dania wydała zgodę na przeprowadzenie NS 2 na swoich wodach terytorialnych to Putin i Merkel (w czasie wizyty tej ostatniej w Soczi) poinformowali, że w związku z brakiem dotychczasowej zgody Duńczyków (trwało to jakiś czas) brana jest pod uwagę trasa inna niż przebiegająca przez duńskie wody terytorialne tak, że ty i twoja ukraińska ferajna możecie się fajnie zdziwić kiedy NS2 zostanie ukończony i nikt nie będzie nikogo "błagał na kolanach" :)

Davien
piątek, 19 czerwca 2020, 23:58

Skończyłes skamlac i wypisywac kłamstwa ruski najmito??> To po kolei obalamy twoje brednei: Pociski z Amarah były w idelanym stanie a nie rozsypujacy sie złom, ONZ nie dała zadnego mandatu Rosji w Gruzji bo dla ONZ to Gruzja. Obiekty cywilne celowo atakuje Rosja na co mamy setki dowodów z samej Syrii, z Wietnamu napady rosyjskich żołdaków razem z Wiet-kongiem na wioski wietnamskie. Mark Bowden trollu nigdy nei był swiadkiem bitwy o Hue w 1968r bo miał wtedy 17 lat. Termin claateral Damage były uzywany juz podczas Desert Storm kłamco wiec jak widac nie jestes zdolny do napisania ani słowa prawdy. W Afganistanei sami Rosjanei zamordowali ponad 2miliony cywilów więc skończ już pluc jadem i zasmiecac forum i zwyczajnie sie zamknij.

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 00:52

Davienku - na wszystkie twoje pytania odpowiedziałem w komentarzach które możesz odnaleźć powyżej tego wpisu i sugeruję ci abyś zaoszczędził sobie nerwów i przeniósł się na przyjazne sobie, ukraińskie strony informacyjne :)

Davien
niedziela, 21 czerwca 2020, 13:17

Nie odpowiedziałeś na nic poza wypisywaniem swoich kłamstw rosyjski najmito wiec idż sobie zasmiecac SputniK:))

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 00:34

Pociski sprzedane Amerykanom przez nieznanego Araba były w stanie bardzo daleko posuniętego zniszczenia i nic dziwnego skoro były to pociski z lat 1984-1988. Ruskie wojsko na terenie Osetii Południowej i Abchazji miało ograniczenie ilościowe i sprzętowe narzucone przez mandat nadany przez ONZ, Obiekty cywilne atakowane były przez Izrael (obozy uchodźców palestyńskich - trwało to 50 lat), naloty dywanowe amerykańskiego lotnictwa pozbawiły w Wietnamie życia ok. 2 milionów ludzi (bez Laosu i Kambodży) a na skutek aktywności Amerykanów kaleki w Witnamie rodzą się już od trzech pokoleń. Termin służący do określenia zniszczeń towarzyszących to "COLATERAL DAMAGE" a nie "CLAATERAL DAMAGE" i najwyraźniej nawet nie wiesz o czym piszesz a po raz pierwszy użył go gen Wesley Clark w 1999 roku i byłem tego świadkiem (oraz komentarzy na ten temat). Końcowa ilość cywilnych ofiar wojny w Afganistanie to 1,3 miliona a interwentami nie byli tam ROSJANIE tylko SOWIECI (także twoi ukraińscy rodacy) i proponuję abyś przeniósł się na przyjazde sobie, banderowskie strony informacyjne bo w przeciwnym wypadku może ci pęknąć żyłka.

Davien
niedziela, 21 czerwca 2020, 13:19

ładny stek bredni Heheszku ale jak zwykle ruski trollu mijasz sie z prawdą:) No ale coz poradzic taki twój los... I to tle trolla karmić nei zamierzam, niech padnie z głodu:)

GB
piątek, 19 czerwca 2020, 22:57

Napad Rosji na Gruzję w latach 90 jest po prostu zwykłym typowym rosyjskim napadem i nic tego nie zmieni. Co do NS2 to NS2 może zastanawiać się nad innym przebiegiem ale on w każdym razie będzie szedł po wodach duńskich (albo terytorialnych, albo w strefie ekonomicznej). Więc tak czy inaczej zgoda Danii będzie potrzebna. Zmiana trasa wydłuży tylko wydanie kolejnych pozwoleń. Jedyna droga ominięcia duńskich wód idzie przez polskie wody...

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 00:00

Nie wierzę w polskie wody :) a koncepcja trasy alternatywnej która nie wymagałaby duńskiej zgody była przez jakiś czas na topie wiadomości na temat NS2. Przynajmniej do czasu wydania przez Duńczyków zgody. Nie zmienia to faktu, że duńskie wody byłyby dla budowniczych prawdopodobnie najwygodniejsze.

GB
sobota, 20 czerwca 2020, 01:08

Nie ma możliwości bez duńskiej zgody na Baltyku (tylko przez polskie wody).

HeHe
sobota, 20 czerwca 2020, 18:29

Nic podobnego. Może pójść przez wody międzynarodowe. Będzie dłużej i drożej ale będzie.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 04:20

A niby jakim cudem jak macie do wyboru albo duńskei albo polskei wody:) Kup sobie w końcu porządną mapę:)

Davien
piątek, 19 czerwca 2020, 11:41

To tak po kolei bo przegiałes w druga strone. Wagnerowcy nie sa terrorystami ale w myśl rosyjskiego prawa przestepcami, najemnicy jako tacy nie sa terrorystami choc moga sie nimi stać, zalezy od postepowania i motywacji. Przypadkowe ataki na cele cywilne to nie terroryzm zwłaszcza w czasie wojny, celowe juz tak, a juz w ogóle na cele cywilne u sojusznika.

Janek
piątek, 19 czerwca 2020, 10:04

Propaganda i wolność słowa za którą nie trzeba ponosić odpowiedzialnosci

Lukluk2
czwartek, 18 czerwca 2020, 15:23

Akademik Czerski ma system dynamicznego pozycjonowania. Chodzi nie o niego tylko o barkę pomocniczą. Jeśli Dania się nie zgodzi to tragedii nie będzie jednak wydłuży to czas układania.

GB
czwartek, 18 czerwca 2020, 20:55

Tak Akademik Czerski ma system aktywnego pozycjonowania. A czy ma europejskie ubezpieczenie? Czy został zmodernizowany do rury o średnicy 48 cali? W Singapurze go nie zmodernizowali, w Europie też nie, na nawet w Kaliningradzie tego nie zrobili...

Tweets Energetyka24