Siemens pomoże Rosjanom w projekcie Arctic LNG-2

1 lutego 2019, 16:34
840_472_matched__p4eilf_1282911610608196639819491168340410088514702o
Fot. Zakłady "Jamał LNG". Fot. Novatek

Rosyjska firma Novatek podpisała umowę z niemieckim Siemensem na dostawę sprzętu potrzebnego do rozwoju projektu Arctic LNG-2.

Informację taką podał serwis spglobal.com. Według jego doniesień, Siemens ma dostarczyć dla projektu sprzęt sprężarkowy.

Projekt Arctic LNG-2 ma być zlokalizowany w pobliżu Półwyspu Gydańskiego na północy Rosji. Rocznie ma produkować ok. 20 milionów ton LNG. Jest to drugie największe przedsięwzięcie Novateku w segmencie gazu skroplonego po Jamał LNG.

KomentarzeLiczba komentarzy: 9
anda
środa, 6 lutego 2019, 22:05

Oj Panowie radzę poczytać polską prasę specjalistyczną : dla NS 2 40% rur firmy zachodnie, 60% rur rosyjskie, łącznik na Słowację po słowackiej stronie rury rosyjskie po polskiej pewno też ale pod inną nazwą. Proponuję zapoznać się ze statystykami zachodnimi kto ile produkuje rur a wypisywać głupoty. Wania tak się polskie nawozy opłacają że sześć lat temu sprowadzono 15 tys. to w 2017 161 tys. do tego ok. ok 200 ts. ton od Bałtów i Finów / widać błyskawicznie rozwinęli przemysł azotowy / a ciekawym ile w ubiegłym roku? na razie brak danych - ale sądząc ile ich jest na składach pewno bardzo dużo. Wania zanim zaczniesz wypisywać głupoty na temat cen gazu - to poczytaj poważne czasopisma zachodnie np. norweskie i nie powtarzaj bredni głoszonych przez polityków. A z drugiej strony poczytaj też poważne pisma branżowe z chemii to się dowiesz o co idzie gra. Albo Rosjanie przejmą Azoty albo one upadną a jeżeli UNIA obniży cła na co bardzo silnie naciskają rolnicy unijni a pewno to wcześniej czy później zrobi to przy cenach gazu z USA i Kataru cały naz przemysł azotowy diabli wezmą. Na szczęście przynajmniej znaleziono źródło fosforytów z minimalną zawartością kadmu, choć z uwagi na odległość i tak będą mało konkurencyjne dla rosyjskiej produkcji.

Jurek
poniedziałek, 4 lutego 2019, 20:41

Nic nie pomoże co najwyżej po dobrej cenie sprzeda wyprodukowane przez swoje zakłady sprężarki oczywiście może politykować lecz wtedy zarobi konkurencja

LNG second
poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:24

Trump wstrzymał nogę, bo miał dobrą okazję kopnąć Siemensa jak ten dostarczył turbiny na Krym. Wystarczyło wtedy zrealizować sankcje. Dziś mamy to co mamy - rozzuchwalony Siemens kooperuje z Rosjanami aż miło, a wraz z nim większość niemieckiego przemysłu.

waniasława
poniedziałek, 4 lutego 2019, 09:50

do anda. "...rury dla tego gazociągu będziemy sprowadzać z Rosji bo tylko ona produkuje je w odpowiednim asortymencie i przystosowane do warunków bałtyckich." Człowieku rury do NS1 i NS2 w większości produkowane są w Niemczech. Dla NS2 65 proc. dostarczy niemiecki koncern Europipe, 25 proc. rosyjski koncern OMK, a 10 proc. japoński Sumitomo. Dla NS1 rury wyprodukowali Niemcy. Resztę twoich teorii szkoda komentować.

Wania
niedziela, 3 lutego 2019, 22:23

Do anda. Czytaleś artykuł? Jest o produkcji lng przez Rosje. W ten drogi twoim zdaniem gaz Rosja inwestuje niesamowite pieniądze. To może nie jest taki drogi? Nawet placąc 10% wiecej za nierosyjski gaz bedziemy wygrani bo nie wzbogacimy państwa wrogo do nas nastawionego. Za to, że Rosja dała nam najwyższą cene w Europie nie powinniśmy teraz od nich go brac. Nawozy sie opłacały przy najwyższej cenie gazu to i przy tańszym się opłacą. Nie martw sie o to. Nie kłam z rurami. Rury do gazociągu Ns1 i do ns2 wyprodukowała niemiecka Salzgitter AG i producent blach huta Dillinger Huette. Rosja nie umie produkować takich rur. Resztę twoich wypocin szkoda komentować.

Tweets Energetyka24