Rozpoczęła się budowa lądowej części Nord Stream 2?

4 maja 2018, 14:01
tmp0b0sefok.jpg.960x0_q90_crop_upscale
Fot. www.nord-stream2.com

W pobliżu niemieckiego miasta Lubmin rozpoczęła się budowa infrastruktury wchodzącej w skład projektu Nord Stream 2 - informuje agencja DPA.

Prace, które rozpoczęły się 3 maja br., realizowane są na obszarze o powierzchni 6 hektarów. W pierwszym etapie dotyczą one wykopów, przygotowywania fundamentów oraz zbrojenia terenu pod pomieszczenia służbowe oraz infrastrukturę odpowiadającą za połączenie morskich odcinków rurociągu z lądem.

Budowa rozpoczęła się pomimo faktu, iż inwestor nie posiada zezwoleń obejmujących całą trasę gazociągu. Dotychczas komplet zgód wyraziły jedynie Finlandia oraz Niemcy. Konsorcjum Nord Stream 2 AG potrzebuje jeszcze zakończenia procedur w Rosji, Szwecji oraz Danii. Kopenhaga może zablokować bieg magistrali przez swoje wody terytorialne ze względu na uwarunkowania związane z polityką zagraniczną lub bezpieczeństwem.

Przedstawiciele NS2 AG próbują wywrzeć presję na duński rząd, argumentując m.in. że skoro wyraził on zgodę na Nord Stream, to pozwolenie na budowę Nord Stream 2, którego trasa jest równoległa, powinno stanowić formalność. Przeciwko realizacji inwestycji protestują m.in. Polska, Ukraina, Stany Zjednoczone oraz kraje bałtyckie.

KomentarzeLiczba komentarzy: 6
komentator
wtorek, 8 maja 2018, 22:11

Ja chyba przeglądam sputnika. Przecież to niemożliwe. Nikt w Europie nie potrzebuje rosyjskiego gazu, całe wybrzeża kontynentu usiane terminalami do przyjmowania skroplonego gazu, całe floty gazowców oczekują aby dostarczyć o wiele tańszy gaz z USA, a tutaj budowa ruszyła? Pomimo sprzeciwu Ukrainy i Litwy? Pomimo tego że Prezydent Trump miał udusić sankcjami każdego kto zainwestuje chociaż jedno Euro w ten projekt? To po prostu nie może być prawda.

Vojas
niedziela, 6 maja 2018, 07:52

Niemcy byli uwikłani we wszystkie wojny światowe i dalej brną w tym kierunku Nord Stream 2 może zapoczątkować początek trzeciej, a sankcje to tylko mit dla uspokojenia opini publicznej Niemcy i Rosja to nierozerwalne małżeństwo

Dominik
wtorek, 8 maja 2018, 11:46

\"Niemcy i Rosja to nierozerwalne małżeństwo\" Vojas masz racje i tak jak było kilkaset lat temu tak jest do dziś!!! przykre ale prawdziwe i dlatego musimy cały czas walczyć o swoje. Rosja jak i Niemcy dla kasy utopili by nas w łyżce wody!

Fun funów USA
piątek, 4 maja 2018, 23:26

No cóż, w gospodarce Niemcy zawsze były bardzo \"pragmatyczne\". Tylko pozazdrościć!

tomek7
piątek, 4 maja 2018, 19:28

witam ciekawi dlaczego te kraje tak protestuja skoro maja inne dostawy to co ich to

Kiks
czwartek, 10 maja 2018, 16:58

Bo wkrótce może okazać się, że będzie jeden słuszny dostawca.

Tweets Energetyka24