Rosyjski minister oskarża USA o protekcjonizm

18 czerwca 2020, 14:24
840_472_matched__qaxxdj_nowakkremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Z powodu planów dotyczących zaostrzenia sankcji wobec Nord Stream 2 rosyjski minister energetyki zrzuca Stanom Zjednoczonym ingerencję w politykę wewnętrzną suwerennych państw oraz protekcjonizm.

„Nie wiem, czy to może zablokować projekt. Mogę jedynie wyrazić opinię, że moim zdaniem jest to czysty protekcjonizm oraz ingerencja w sprawy suwerennych państw” - mówił Aleksander Nowak w wywiadzie.

W opinii rosyjskiego ministra kraje trzecie nie powinny mieszać się w projekty, które nie są realizowane z ich udziałem. „Widzimy oburzenie zarówno ze strony społeczeństw, jak i biznesu - w tym europejskich firm” - mówił. Zdaniem Nowaka Nord Stream 2 to projekt czysto ekonomiczny, którego celem jest jedynie dywersyfikacja tras dostaw gazu, zmniejszenie kosztów tranzytu oraz zwiększenie wydajności.

W podobnym tonie wypowiadał się niedawno Klaus Ernst, szef komisji ds. gospodarki i energetyki w Bundestagu. „To narusza suwerenność Niemiec i Unii Europejskiej” - grzmiał w wywiadzie dla rosyjskich mediów. Groził również, że jeśli amerykańskie naciski się nie zakończą, to Berlin będzie zmuszony do rozważenia poważnych środków odwetowych - np. karnych ceł na LNG z USA.

KomentarzeLiczba komentarzy: 6
autor
piątek, 19 czerwca 2020, 10:11

Rosji jakoś nie przeszkadza gdy to oni ingerują w "sprawy suwerennych państw" i siłowo zajmują terytoria, gdy ich hakerzy atakują systemy niepodległych państw albo durne trolle próbują szerzyć prymitywną propagandę i skłócać ludzi w przestrzeni internetowej. Co za bezczelny kacap.

Szach mat w jednym ruchu
piątek, 19 czerwca 2020, 21:02

Mam takie same zdanie. Dlatego też współczesna rasija to zsrr! Ten sam styl życia, zdrowia i propagandy. Z którą spotykamy się na co dzień.

FR technologiczne imperium
czwartek, 18 czerwca 2020, 18:36

Rosyjski minister ma czelność mówienie o naruszaniu czyjeś suwerenności?? No przecież to jest kpina, jak Rosja jest takim mocarstwem niech też należy sankcję na USA i po sprawie.

jrli
czwartek, 18 czerwca 2020, 18:03

Przecież za zastopowaniem NS2 lobbuje Polska, Ukraina i parę innych państw i on tych państw dotyczy. Tak samo Rosja lobbuje za tym żeby gazociąg powstał. To że przegrywa i łapie się ostatnich desek ratunku nie oznacza że będziemy jej słuchać i wykonywać posłusznie polecenia. Te czasy się skończyły. Nie możemy zgadzać się na finansowanie agresywnych zachowań pieniędzmi z NS2 położonym ponad naszymi głowami.

Kiks
czwartek, 18 czerwca 2020, 17:39

Zawsze mnie śmieszy jak ruscy operują słowem "suwerenność". Tak jak im oczywiście wygodnie.

GB
czwartek, 18 czerwca 2020, 16:49

Przecież nikt nie musi handlować z USA, odwiedzać to państwo, czy korzystać z usług amerykańskich banków. Ale widocznie wszyscy wolą USA od Rosji czy innej Korei Północnej.

Tweets Energetyka24