Rosja: Branża naftowa napisała list do Putina, bo nie chce wyższych podatków

19 sierpnia 2020, 15:51
kbFhLGEAFmRSQgSE9jNyEbHQAXRZpNkB
Fot. www.kremlin.ru

Największe rosyjskie koncerny naftowe poskarżyły się Władimirowi Putinowi na forsowaną przez ministerstwo finansów podwyżkę podatków - informuje „Kommiersant”.

W liście skierowanym do prezydenta prezesi naftowych gigantów zwracają uwagę, że propozycje ministerstwa będą stanowić dla nich zbyt duże obciążenie finansowe. W odpowiedzi na list Putin skierował zalecenie do wicepremiera Jurija Borysowa, aby rozpatrzyć podniesione argumenty i przedłożyć propozycje rozwiązań.

Źródła gazety twierdzą, że inicjatorem wystosowania listu był prezes Rosnieftu. Oprócz niego podpisali się pod nim szefowie m.in. takich firm jak: Łukoil, Gazprom Nieft oraz Tatnieft.

Projekt MF, który wzbudził niezadowolenie branży zakłada, że w ciągu trzech najbliższych lat do rosyjskiego budżetu trafi dodatkowe 200 miliardów rubli. Niekorzystne dla sektora energetycznego zmiany dotyczą m.in. zasad obliczania podstawy opodatkowania oraz kosztów uzyskania przychodu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Buczacza
czwartek, 20 sierpnia 2020, 08:42

Przecież kółko wzajemnej adoracji ze wschodu przekonuje że mają takie rezerwy! Kryzys im nie straszny. A tutaj zonk. Mam wrażenie że prawda jest zgoła odmienna. Biorąc pod uwagę ceny węglowodorów faktycznie coś jest na rzeczy.

Xxx
czwartek, 20 sierpnia 2020, 00:36

A co tu taka cisza? Trole poszły spać?

HeHe
czwartek, 20 sierpnia 2020, 20:18

Jak to "trolle poszły spać"? Przecież jesteś ... .

rosja to stan umysłu
czwartek, 20 sierpnia 2020, 22:46

I to pisze "ktoś" kto w wątku o krajach UE napisał,że siła syberii 2 już działa? W wątku w którym po raz kolejny udowodniono, że kłamiesz. I pojęcia nie masz o czym piszesz! Żałosne!!!

Fanklub Daviena
środa, 19 sierpnia 2020, 23:18

Nasz ukochany przywódca, tow. pułkownik z pewnością rozwiąże ten problem.

Tweets Energetyka24